Rezultate te kerkimit per termin: +Italia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.470Z

Italia, sytë nga Shqipëria

Energjia Strategjia e Shqipërisë për ta fokusuar ekonominë te sektori i energjisë, veçse një zgjedhje e brendshme, duket e lidhur ngushtë edhe me konjukturat politike në rajon. Në prill të vitit të kaluar, Parlamenti Europian dhe Këshilli i Europës vendosën që brenda vitit 2020, më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.555Z

Italia, qetësi nordike

05/06/2005  Kombëtarja italiane ka marrë një pikë shumë të vlefshme në Norvegji, që e afron më shumë me Botërorin Ka përfunduar në barazim 0 : 0 ndeshja mes Norvegjisë e Italisë, që ka qenë e ftohtë në të gjitha drejtimet, jo vetëm në aspektin e motit me shi që ka sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.919Z

Donadoni: “Italia mund këdo”

Trajneri Roberto Donadoni është njeriu më i lumtur në shtëpinë e Italisë. Pas ankthit të madh dhe dorëheqjes së mundshme, tekniku ndihet optimist. “Kjo Itali mund të mposhtë këdo. Kemi bërë gabime, por edhe në ndeshjen kundër Holandës pashë gjëra pozitive. Lojtarët shohin te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.232Z

Italia si model

Ministri i Kulturës, Memli Krasniqi, u prit në Romë nga Ministri për Trashëgimi dhe Aktivitete Kulturore, Lorenzo Ornaghi. Të dy ministrat biseduan rreth bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve në fushën e kulturës dhe të trashëgimisë. Ministri Krasniqi tha se Italia është një nga modelet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.910Z

Italia – Paraguai (20:30)

Kampioni i botës në fuqi, Italia, hap kampanjën e saj në Kampionatin botëror kundër Paraguait në ndeshjen e cila mund të përcaktojë se cili prej këtyre dy ekipeve do të kryesojë në Grupin F. Nuk është hera e parë në historinë e tyre që Azzurrët hyjnë në ndeshjen e parë me dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.644Z

Gjithë Italia thërret Faleminderit Inter!

Renditja UEFA Italia falënderon Interin. Vendi i tretë në renditjen e UEFA-s për 5-vjeçarin 2005­2010, të paktën edhe për një edicion tjetër të Champions (2011-12) është i shpëtuar. Kanë lënë pas Gjermaninë. Të paktën për dy sezone Italia do të çojë 4 skuadra. Suksesi zi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.283Z

Kujdes nga Italia

Vicente del Bosque pranon se Spanjën e presin ndeshje të vështira në Grupin C të Euro 2012’ës, ndërsa veçon Italinë si kundërshtarin më të rrezikshëm, para Kroacisë dhe Republikës së Irlandës. Edhe homologu i tij në krye të Azzurrëve, Cesare Prandelli thotë se skuadra e tij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama