Rezultate te kerkimit per termin: +Izrael

Total: 4367
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.818Z

Nishani vizite ne Izrael

Presidenti i Republikes Bujar Nishani ka nisur viziten zyrtare ne Izrael. Ne diten e pare kreu i shtetit ka qene ne disa vende dhe zona te njohura historike si qyteti i vjeter i Jeruzalemit, Muri i Loteve etj. Me pas zoti Nishani i shoqeruar nga pjesetare te familjeve izraelite te shpetu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.812Z

Izrael: Anulohet përjashtimi i fetarëve nga rekrutimi

Parlamenti i Izraelit miratoi një ligj që i jep fund përjashtimit nga detyrimi i shërbimit ushtarak për studentët e seminareve ultra-ortodokse hebraike. Ligji do të lejojë gjithashtu shërbimin alternativ civil. Partitë e opozitës bojkotuan votën. Izraelitët laikë janë ankuar prej koh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.437Z

Meta vizite zyrtare ne Izrael

0 brbr brbrVizita zyrtare ne Izrael e Kryetarit te Kuvendit Ilir Meta dhe grupit te deputeteve qe e shoqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.615Z

Imigrimi i hebrenjve të Francës në Izrael

20-02-2014 / VOA SSSAASSImigracioni në Izrael ka ngecur gjatë viteve të fundit, por hebrenjtë e Francës po e ndryshojnë këtë prirje. Vitin e kaluar gati 3300 hebrenj nga Franca imigruan në Izrael, një rritje prej 63 për qind krahasuar me v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.146Z

Topi, sot ne Izrael

Presidenti Topi, i shoqeruar nga Zonja e Pare, Teuta Topi, do te niset sot ne krye te delegacionit zyrtar per ne Izrael, ku eshte i ftuar te marre pjese ne Konferencen Presidenciale "Perballja me te nesermen", e cila do te zhvillohet ne Jerusalem. Ne Konferencen qe mbahet me rastin e 60-vjetorit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.899Z

Zgjedhjet në Izrael,në avanatazh Livni

Izraelitët kanë votuar në zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme që u zhvilluan të martën në vendin e Lindjes së Mesme. Pjesëmarrja në votime në Izrael ka qënë më e lartë se në zgjedhjet e vitit 2006, megjithë motin e keq dhe parashikimet për të kundërtën. Sipas sondazheve, P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.577Z

Zhvillohen sot zgjedhjet parlamentare ne Izrael

0 brbr brbrNe Izrael zhvillohen sot zgjedhjet parlamentarebrbr brbrRivalet ne gare per shumicen ne parlamentin me 120 vende jane partia Likud ne pushtet dhe koalicioni Zionistbrbr brbrSondazhet parashikojne humbje per partine e kryeministrit Benjamin Netanjahu qe synon mandatin e katertbrbr brbrShu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama