Rezultate te kerkimit per termin: +Izraelin

Total: 3270
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.847Z

Ismail Kadare viziton Izraelin

Gazeta ShqipShkrimtari Shkrimtari Ismail Kadare ka vizituar Izraelin, ku është takuar me Presidentin e këtij vendi, Shimon Peres. Gjatë takimit, Presidenti dhe shkrimtari shkëmbyen mendime filozofike në tema të ndryshme, për gjërat e përbashkëta që ka Izraeli me Shqipërinë dhe për li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.507Z

Hillary lavdëron Izraelin

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, theksoi se Izraeli është duke bërë koncesione të papara, sa i përket ndërtimit të kolonive në Bregun Perëndimor-qëndrim ky i cili qartazi bien ndesh me qëndrimet e udhëheqësve palestinezë. Udhëheqësit palestinezë kanë theksuar se n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.325Z

Bolivia ndërpret marrëdhëniet me Izraelin

Bolivi -Bolivia ndërpreu marrëdhëniet diplomatike me Izraelin, në shenjë proteste kundër ofensivës izraelite në Rripin e Gazës, ku si pasojë kanë humbur jetën të paktën 1 000 persona, bëri të ditur sot presidenti bolivian, Evo Morales. ''Ju bëj të ditur se Bolivia (...), duke u pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.764Z

Ahmadinexhad kercenon Izraelin

“Do te shkaterrojme Izraelin nese do te sulmohemi nga zionistet”. Ky ka qene paralajmerimi i presidentit iranian, Mahmoud Ahmadinexhad. Deklaratat e tij jane bere gjate nje bisede telefonike me homologun e tij sirian, Bashar al-Assad.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.456Z

Turqia kritikon Izraelin

Kryeministri i Turqisë akuzoi Izraelin se po kërcënon paqen në rajon dhe se po përdorë forcë jo-proporcionale kundër palestinezëve. Recep Tajib Erdogan kërkoi nga Izraeli që mos të cenojë hapësirën ajrore dhe ujërat territoriale të Libanit. Ai kërkoi nga Këshilli i Sigurimit i O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.937Z

Turqia konsideron marrëdhëniet me Izraelin

Parlamenti turk ka adoptuar një rezolutë ku i bën thirrje qeverisë për të rishikuar të gjitha lidhjet me Izraelin pas vdekjes së katër aktivistëve turq që ishin në bord të anijeve të ndihmës që u sulmuan nga komandot izraelite ndërsa po shkonin në Gaza. Më herët, Turqia e quajti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.429Z

Hamas: Jo kompromise me Izraelin

Lideri politik i levizjes islamike Hamas ne Palestine, Khaled Meshal i ka kerkuar presidentit te Autoritetit Palestinez, Mahmud Abas te mos kerkoje kompromise me Izraelin. Meshal i ne nje deklarate nga Damasku i Sirise ka shtuar gjithashtu se Hamas eshte gati t’i shtrije doren autor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama