Rezultate te kerkimit per termin: +Izraelin

Total: 3270
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.255Z

Mitchell:Turqia,rol kyç në Lindjen e Mesme

I dërguari special i SHBA-së në Lindjen e Mesme Xhorxh Miçëll ka deklaruar se Turqia duhet të luajë një rol kyç në përpjekjet e Presidentit amerikan Barak Obama për arritjen e paqes në Lindjen e Mesme. Miçëll vizitoi Turqinë, si pjesë e turit në rajon që do ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.530Z

Rice - Livni,takim për armët në Gazë

Sekretarja amerikane e shtetit në ikje Kondoleza Rajs dhe ministrja izraelite e Punëve të Jashtme Tzipi Livni kanë arritur një marrëveshje në Uashington për ndalimin e kontrabandës së armëve drejt Rripit të Gazës. Bllokimi i trafikut të armëve drejt territorit të kontrolluar nga Hama

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.596Z

Bosnja “mbyt” Ganën

Bosnjë-Hercegovina, kundërshtarja e Shqipërisë në eliminatoret e Kampionatit Europian 2012, fitoi 2-1 kundër Ganës, në miqësoren ndërkombëtare të zhvilluar në “Olimpiskij Stadion” të Sarajevës. Mesfushori i Interit, Sulej Muntari me golin e tij të minutës së 22-të i dha avant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.830Z

Tensionohet situata në Gaza

Raketat, mortajat dhe sulmet ajrore goditën zonën afër kufirit mes Izraelit dhe Gazës në dhunën më të rëndë në gati një vit.Sipas ushtrisë izraelite, militantët palestinezë në Rripin e Gazës qëlluan sot mbi 90

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.467Z

Nuk duan armë nukleare

Nga Express më 26 dhjetor 2010 në ora 18:46 Egjipti nuk po synon të sigurojë armë nukleare, por që rajoni të lirohet nga armatimi i tillë, deklaroi të dielën ministri i Jashtëm egjiptian, Ahmed Aboul Gheit. Një depeshe amerikane e muajit maj 2008, e publikuar nga WikiLeaks, citont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.779Z

Abas: Fatahu dhe Hamasi kthejnë faqen e ndarjes

Presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abas, deklaroi sot se Fatahu dhe Hamasi kanë vendosur të kthejnë faqen e zezë të ndarjes përgjithmonë. Këto komente ai i bëri në Kajro të Egjiptit, në ceremoninë e formalizimit të marr&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.180Z

Erdoan: Mentaliteti izraelit, pengesë për paqe në LM

“Pengesë për paqen në Lindjen e Mesme është mentaliteti i qeverisë izraelite”, theksoi Erdoan duke shtuar se “populli izraelit është nën bllokadë (nga qeveria e tij)”.Erdoan insistoi se Turqia nuk do t’i kthejë marrëdhëniet me Izraelin në normalitet deri sa qeveria e Netanjah

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama