Rezultate te kerkimit per termin: +Izraelin

Total: 3270
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.764Z

Ahmadinexhad kercenon Izraelin

“Do te shkaterrojme Izraelin nese do te sulmohemi nga zionistet”. Ky ka qene paralajmerimi i presidentit iranian, Mahmoud Ahmadinexhad. Deklaratat e tij jane bere gjate nje bisede telefonike me homologun e tij sirian, Bashar al-Assad.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.456Z

Turqia kritikon Izraelin

Kryeministri i Turqisë akuzoi Izraelin se po kërcënon paqen në rajon dhe se po përdorë forcë jo-proporcionale kundër palestinezëve. Recep Tajib Erdogan kërkoi nga Izraeli që mos të cenojë hapësirën ajrore dhe ujërat territoriale të Libanit. Ai kërkoi nga Këshilli i Sigurimit i O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.937Z

Turqia konsideron marrëdhëniet me Izraelin

Parlamenti turk ka adoptuar një rezolutë ku i bën thirrje qeverisë për të rishikuar të gjitha lidhjet me Izraelin pas vdekjes së katër aktivistëve turq që ishin në bord të anijeve të ndihmës që u sulmuan nga komandot izraelite ndërsa po shkonin në Gaza. Më herët, Turqia e quajti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.429Z

Hamas: Jo kompromise me Izraelin

Lideri politik i levizjes islamike Hamas ne Palestine, Khaled Meshal i ka kerkuar presidentit te Autoritetit Palestinez, Mahmud Abas te mos kerkoje kompromise me Izraelin. Meshal i ne nje deklarate nga Damasku i Sirise ka shtuar gjithashtu se Hamas eshte gati t’i shtrije doren autor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.732Z

Gaza shperthen rakete ne Izraelin Jugor

Gaza shperthen rakete ne Izraelin Jugor E marte 26 Shkurt 2013 1004 Gaza shperthen rakete ne Izraelin JugorMilitantet ne Rripin e Gazes kane hedhur raketa ne Izraelin Jugor  Policia izraelite tha se jane shkaktuar deme ne nje rruge afer qytetit Ashkelon por nuk ka pasur te lenduar Ky es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.300Z

Siria e gatshme për bisedime me Izraelin

Damask - Senatori Xhon Kerri, Kryetar i Komisionit të Senatit Amerikan për Marrëdhëniet me Jashtë, tha se Siria është gati të vazhdojë bisedimet e paqes me Izraelin. Kerri në një deklaratë rikujtoi takimin që pati në 21 shkurt në Damask me Presidentin e Sirisë Beshar Esad. "Esad më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.892Z

Ahmedinexhad sulmon Izraelin

Mahmud Ahmadinexhad shënjestron edhe një herë Izraelin me komentet e tij shpotitëse, duke minimizuar rëndësinë e kërcënimeve të shtetit hebre ndaj Iranit e duke deklaruar se ai nuk ka rrënjë në historinë e Lindjes së Mes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama