Rezultate te kerkimit per termin: +Janarin

Total: 4403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.576Z

Gjykata e Lartë varros 21 Janarin; rrëzon rekursin e prokurorisë

Pasi e mbajti 3 vjet në dhomë këshillimi, Gjykata e Lartë rrëzoi rekursin e Prokurorisë së Përgjithshme, e cila këmbënguli  edhe në shkallën e fundit të gjyqësorit për 21 Janarin, dënimin me 23 vjet burgim për Ndrea Prendin dhe 25 vjet për Agim Llupon. Por deri të hënën pasd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.680Z

Gjykata e Apelit pezullon gjyqin për 21 janarin

Gjykata e Apelit ka pezulluar gjykimin për çështjen e 21 janarit. Pas përjashtimit të dy gjykatësve, çështja ka ngecur sërish. Kësaj here ishte prokuroria që kërkoi përjashtimin nga kjo çështje të relatorit Astrit Haxhialushi. Sipas prokurorisë, Haxhialushi ka qenë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.187Z

Prokuroria po përgatitet të thërrasë Berishën për 21 janarin?

Sali Berisha dhe Ndrea Prendi Ndërkohë që Partia Demokratike po përgatitet për të parën protestë të madhe ndaj qeverisjes së majtë, e përditshmja Shqiptarja.com raporton se prokuroria po bëhet gati për të thirrur ish- kryeministrin Sali Berisha si dëshmitar për 21 janarin. Gazeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.824Z

Ngjela refuzon ftesën për ceremoninë: Rama e ka braktisur 21 Janarin

Kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela e ka braktisur ftesën e marrë për të qenë i pranishëm në ceremoninë e organizuar me rastin e trevjetorit të 21 Janarit. Në një prononcim për Panoramën, Ngjela thotë se Rama e ka braktisur 21 Janarin. Ftesës që më erdhi nga Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.690Z

Prokuroria apelon në Gjykatën e Lartë vendimin për 21 janarin

Prokuroria ka apeluar vendimin për 21 janarin në Gjykatën e Lartë. News 24 raporton se prokuroria është ankimuar për vendimin e Gjykatës së Apelit, e cila dënoi me vetëm 4 vjet burg dy të akuzuarit për vrasjet e 21 janarit, Ndrea Prendin dhe Agim Llupon. Rekursi është dorëzuar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.900Z

Gëzuar 21 Janarin me piktura pa hile

Nga Eljan Tanini Po vjen 21 Janari, ndërsa unë, hapa ekspozitën e dikujt në katin e parë të Kryeministrisë atje ku është Shtëpia e Popullit. Kjo nuk është një expo me HILE, me besoni! Dal shumë i bukur në fotografi, u bëj ndere VETËM shokëve dhe sillem me ta si galerist. E dua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.175Z

Tahiri shkrin Gardën, premton drejtësi për 21 Janarin

Dy javë nga nisja zyrtare e detyrës si Ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri ka urdhëruar nisjen e reformës në Gardën e Republikës, duke deklaruar se do të bëjë një ristrukturim thelbësor në këtë institucion. Sipas Tahirajt, Garda e Republikës nuk do ekzistojë më në formën aktual

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama