Rezultate te kerkimit per termin: +Jashari

Total: 3599
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.864Z

Jashari kërkon ballafaqim me rektorin Zejnullahu

Kryetari i Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari, në asnjë mënyrë nuk pranon t'i verifikojë emrat e kandidatëve për regjistrim në Fakultetin e Mjekësisë të Universitetit të Prishtinës. Ai kërkon debat publik me rektorin Ramadan Zejnullahu. Jashari vazhdon të këmbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.507Z

Adem Jashari, rikujtim përmes objektesh

 Një xhup meshkujsh, ngjyrë leila të errët, me një xhep tërësisht të grisur, me jakë të shqyer dhe me vrima ngado, ndodhet mbi tavolinën e punës në Laboratorin e Restaurimit dhe Konservimit në Tiranë. Po aty ndodhet edhe një këmishë femrash, lino, ngjyrë qumështi shoqëruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.090Z

Kosova nderon komandantin legjendar Adem Jashari

PRISHTINË- Nis nga sot ne Kosove nje ceremoni solemne tre ditore në perkujtim te komandantit legjendar te Kosoves Adem Jasharit. Tema e aktiviteteve cilësuar si “Epopeja e UÇK-së” do te shoqërohet me manifestime, vizita në pasardhesit e Jasharve, homa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.988Z

Berisha homazhe në varrin e Adem Jashari

"Adem Jashari dhe familja e tij ra për të fituar pavdekësinë dhe ajo që është sot ngushëllim është pavarësia e Kosovës", u shpreh kryeministri Berisha, i cili sot paradite, në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Kosovë, zhvilloi homazhe në varrezat e familjes Jas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.780Z

Shëmbëlltyra e familjes Jashari është unike

Presidenti Sejdiu, ka thënë se shëmbëlltyra e familjes Jashari është unike për brezat e ardhshme, jo vetëm për shqiptarët, por edhe për të gjithë njerëzit e tjerë të botës që e duan lirinë.Kryeministri Thaçi ka thënë se vepra e komandantit Adem Jashari ka qenë, është dhe do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.310Z

Easy Jet nderon ANP Adem Jashari

Easy Jet nderon ANP 'Adem Jashari' duke e përzgjedhur atë si stacioni më i mirë për performancë në kohë të procesimit të fluturimeve dhe udhëtarëve të saj duke lënë pas 600 stacione tjera aeroportuale në 30 shtete në botë. Në certifikatën e prezentuar nga përfaqësuesit e EasyJ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.824Z

Murat Jashari i zhgënjyer për anashkalimin e familjes Jashari

Familja e komandantit legjendar Adem Jashari ndihen të anashkaluar me rastin e pesëvjetorit të pavarësisë së Kosovës nga presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Hashim Thaçi. Kjo familje e cila për lirinë dhe pavarësinë e Kosovë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama