Rezultate te kerkimit per termin: +Jashari

Total: 3599
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.611Z

Thaci: KompleksiAdem Jashari bashkongjithë shqiptarët

PRISHTINë- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka konsideruar Kompleksin Memorial Adem Jashari si një vend që bashkon të gjithë shqiptarët. Kryeministri ka zhvilluar sot një vizitë në Prekaz për të nderuar dhe për t’u njohur nga afër me punimet që janë duke u zhvilluar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.432Z

Thaçi: Adem Jashari bashkoi gjithë shqiptarët

Nga Express më 05 mars 2011 në ora 13:31 Pushka e komandantit legjendar Adem Jashari bashkoi gjithë Kosovën, bashkoi gjithë shqiptarët kudo që jetonin, Shqipëri, Maqedoni, Preshevë, Medvegjë e Bujanovc, Ulqin dhe kudo në diasporë, në Evropën Perëndimore dhe SHBA. Atë ditë u bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.127Z

Isa në Prekaz, nderon Familjen Jashari

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga një delegacion i partisë dhe komunës së Prishtinës, ka bërë nderime dhe ka vënë kurora lulesh në shenjë nderimi për komandantin legjendar, Adem Jashari, dhe familjarët e bashkëluftëtarët e tij.Me rastin e 28 N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.977Z

Jashari: Skandali i përgjimeve, sikurse Watergate

Familja Jashari ka folur rreth skandalit të përgjimeve të zyrtareve të PDK-së e ku shkarazi, në biseda kreu i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku thotë se ‘Jakup Krasniqin s’do ta lejonte të vepronte kundër partisë edhe nëse ai do të ishte djali i Adem Jasharit’. Përfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.241Z

Presidenti, Bamir Topi viziton familjen Jashari

Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ka vizituar sot herët në mëngjes familjen Jashari në Prekaz, ku u prit nga Rifat Jashari, vëllai i komandantit lengjendar Adem Jashari. Është një emocion i veçantë që ndodhem në familjen e Adem Jasharit, tha me këtë rast presidenti Topi, megjithëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.421Z

Skenderaj, regjistrimi nisi nga familja Jashari

Nga Express më 01 prill 2011 në ora 15:54 Në ditën e parë të regjistrimit, anëtarë të Komisionit komunal për regjistrim në Skenderaj, regjistrues e kontrollorë e kanë nisur punën e tyre me familjen Jashari në Prekaz, ku janë pritur nga Murat Jashari. Fadil Nura, kryetar i Komisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.864Z

Jashari kërkon ballafaqim me rektorin Zejnullahu

Kryetari i Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari, në asnjë mënyrë nuk pranon t'i verifikojë emrat e kandidatëve për regjistrim në Fakultetin e Mjekësisë të Universitetit të Prishtinës. Ai kërkon debat publik me rektorin Ramadan Zejnullahu. Jashari vazhdon të këmbë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama