Rezultate te kerkimit per termin: +Jashari

Total: 3599
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.204Z

Kush po tenton ta 'vrasë' Sami Lushtakun sipas djalit të tij?

Mërgim Lushtaku, djali i kryetarit të Skenderajt Sami Lushtaku, ka reaguar përmes një postimi në profilin e tij në “Facebook”. Ai ka bërë një krahasim në mes të komandantit legjendar, Adem Jashari dhe babait të tij, Samiut. AdPl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.095Z

Zgjidhet problemi për zyrën e Avokatit të Popullit

Ministri i Administratës Publike Mahir Yagcilar bashkë me Avokatin e Popullit Hilmi Jashari, do të nënshkruajnë një Memorandum Bashkëpunimi. KosovaPress mëson se tashmë është bërë zgjidhje për vendin se ku do të vendoset Avokati i Popullit. Ky është edhe njëri prej kushteve në kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.176Z

Kush po tenton ta 'vrasë' Sami Lushtakun sipas djalit të tij?

Mërgim Lushtaku, djali i kryetarit të Skenderajt Sami Lushtaku, ka reaguar përmes një postimi në profilin e tij në "Facebook". Ai ka bërë një krahasim në mes të komandantit legjendar, Adem Jashari dhe babait të tij, Samiut. Postimi origjinal: "Interesante, ju beheni Kurban për atdheun..

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.072Z

Basha sot në Kosovë, do të takohet me presidentin Thaçi

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, ndodhet sot në Kosovë ku do të zhvillojë takime me drejtues dhe personalitete të jetës politike. Basha e ka nisur vizitën me një homazh pranë varrit të presidentit Rugova dhe në këto momente ndodhet në takim me presidentin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.158Z

Për shënimin e Epopesë së UÇK-së, 50 mijë euro nga qeveria

Manifestimin gjithëpopullor në kujtim dhe nderim të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe heroizmit të Komandantit legjendar Adem Jashari, Familjes Jashari dhe gjithë dëshmorëve të kombit, si dhe të gjithë të rënëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, edhe sivjet do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.848Z

Dita e Diasporës në Kosovë, të shtunën në Prekaz

Ministria e Diasporës tradicionalisht organizon këtë manifestim dhe mbahet në kompleksin memorial "Adem Jashari" në Prekaz, me motivin "Një lule për Jasharajt". Kështu të gjithë vizitoret ftohen që simbolikisht të sjellin nga një lule për të nderuar veprën dhe sakrificën e familjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.045Z

Për OVL të UÇK-së, ata që e votojnë Specialen janë “tradhtarë të kombit”

Qenë bërë shumë thirrje për të kundërshtuar formimin e Gjykatës Speciale nga përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta, janë organizuar edhe protestat. Por, këtë herë kjo kategori është më e qetë. Kryetari i OVL-së të UÇK-së, Xhavit Jashari, thotë se janë më të qetë sep

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama