Rezultate te kerkimit per termin: +Jashari

Total: 3599
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.127Z

Isa në Prekaz, nderon Familjen Jashari

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga një delegacion i partisë dhe komunës së Prishtinës, ka bërë nderime dhe ka vënë kurora lulesh në shenjë nderimi për komandantin legjendar, Adem Jashari, dhe familjarët e bashkëluftëtarët e tij.Me rastin e 28 N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.977Z

Jashari: Skandali i përgjimeve, sikurse Watergate

Familja Jashari ka folur rreth skandalit të përgjimeve të zyrtareve të PDK-së e ku shkarazi, në biseda kreu i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku thotë se ‘Jakup Krasniqin s’do ta lejonte të vepronte kundër partisë edhe nëse ai do të ishte djali i Adem Jasharit’. Përfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.241Z

Presidenti, Bamir Topi viziton familjen Jashari

Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ka vizituar sot herët në mëngjes familjen Jashari në Prekaz, ku u prit nga Rifat Jashari, vëllai i komandantit lengjendar Adem Jashari. Është një emocion i veçantë që ndodhem në familjen e Adem Jasharit, tha me këtë rast presidenti Topi, megjithëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.421Z

Skenderaj, regjistrimi nisi nga familja Jashari

Nga Express më 01 prill 2011 në ora 15:54 Në ditën e parë të regjistrimit, anëtarë të Komisionit komunal për regjistrim në Skenderaj, regjistrues e kontrollorë e kanë nisur punën e tyre me familjen Jashari në Prekaz, ku janë pritur nga Murat Jashari. Fadil Nura, kryetar i Komisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.864Z

Jashari kërkon ballafaqim me rektorin Zejnullahu

Kryetari i Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari, në asnjë mënyrë nuk pranon t'i verifikojë emrat e kandidatëve për regjistrim në Fakultetin e Mjekësisë të Universitetit të Prishtinës. Ai kërkon debat publik me rektorin Ramadan Zejnullahu. Jashari vazhdon të këmbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.507Z

Adem Jashari, rikujtim përmes objektesh

 Një xhup meshkujsh, ngjyrë leila të errët, me një xhep tërësisht të grisur, me jakë të shqyer dhe me vrima ngado, ndodhet mbi tavolinën e punës në Laboratorin e Restaurimit dhe Konservimit në Tiranë. Po aty ndodhet edhe një këmishë femrash, lino, ngjyrë qumështi shoqëruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.090Z

Kosova nderon komandantin legjendar Adem Jashari

PRISHTINË- Nis nga sot ne Kosove nje ceremoni solemne tre ditore në perkujtim te komandantit legjendar te Kosoves Adem Jasharit. Tema e aktiviteteve cilësuar si “Epopeja e UÇK-së” do te shoqërohet me manifestime, vizita në pasardhesit e Jasharve, homa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama