Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm +Evropian

Total: 163
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.921Z

Vizat dhe integrimi, Meta merr mbështetjen e Gjermanisë

Ministri i Jashtm, Ilir Meta, prgjat vizits n Berlin siguroi mbshtetjen e qeveris gjermane pr liberalizimin e vizave dhe integrimin e Shqipris n Bashkimin Evropian. Meta deklaroi se ka marr konfirmimin e qeveris gjermane pr procesin e liberalizimit t vizave dhe antarsimin e Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.775Z

Frattini, Topit: Përgëzime për arritjet e Shqipërisë

Presidenti Topi vuri dje n dukje: “Veprimtaria aktive e z. Frattini n mbshtetje t prshpejtimit t procesit t integrimit t vendeve t rajonit t Ballkanit nnkupton qndrimin realist dhe njohjen e thell t qeveris italiane mbi rajonin”. N kt aspekt, kreu i shtetit shqiptar g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.979Z

Vizat dhe integrimi, rezoluta për Shqipërinë, nesër në PE

Vizat dhe integrimi i Shqipris n BE do t diskutohen nesr n Parlamenti Evropian, i cili njhersh do t votoj raportin e eurodeputetit Nikolaos Chountis. I marr n shqyrtim n datn 1 qershor, raporti u shty pr shkak se u konsiderua i paplot nga krert e Parlamentit Evropian. N kt mnyr,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.080Z

BE të hënën diskuton për Kosovën

Ministrat e Jashtm t Bashkimit Evropian t hnn do t diskutojn pr hapat e ardhshm pas vendimit t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, raportojn mediat ndrkombtare. Lajmin e kant ditur zyrtart e Kshillit Ministror t BE-s dhe t Komisionit Evropian. N Bruksel priten t shqyrtohen hapat e ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Frattini: Brenda vitit, shqiptarët pa viza në Schengen

Ministri i Jashtm italian, Franco Frattini, siguroi dje qytetart shqiptar se brenda ktij viti do t lvizin t lir drejt zons “Schengen”. Pjesmarrs n Samitin e Sarajevs, kryediplomati italian foli pr mbshtetjen e BE-s n interes t shqiptarve, ndrsa vuri theksin tek prcakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.155Z

Vizat, Frattini viziton sot Tiranën

Kreu i diplomacis italiane dhe nj nga mbshtetsit kryesor t integrimit t Shqipris n Bashkimin Evropian, Franco Frattini, zhvillon sot nj vizit zyrtare n vendin ton. Procesi i liberalizimit t vizave dhe integrimi i Shqipris n BE, do t jen shtje kryesore t axhends s kryediplomatit i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Rezoluta, Meta: Hap pozitiv drejt heqjes së vizave

Zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, prshndeti dje miratimin e rezoluts nga Komisioni i Jashtm n Parlamentin Evropian pr integrimin evropian t Shqipris. Sipas Mets, rezoluta konfirmon angazhimin e BE-s pr Shqiprin. Kryediplomati shqiptar vuri n dukje se rezoluta s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama