Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm +Meta

Total: 162
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.476Z

Akuzat, Meta: I vjetër mllefi i Ramës ndaj Priftit

Meta: Prifti shiti aksionet në përputhje me ligjin Kreu i LSI-s, Ilir Meta, u prfshi dje n debatin pr pasurin e ministrit t Ekonomis, duket qart se i gjith sulmi i PS-s ka pr baz nj mllef t vjetr t kryesocialistit Edi Rama ndaj prfaqsuesit t LSI-s n qeveri, Dritan Prifti. Meta t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Rezoluta, Meta: Opozita të bashkëpunojë

Zv.kryeministri dhe njkohsisht ministri i Jashtm, Ilir Meta, i bri dje srish thirrje opozits q t bashkpunoj pr t zbatuar rezolutn e Parlamentit Evropian pr Shqiprin. N nj prononcim pr mediat, z. Meta theksoi dje se rezoluta e PE-s shpreh qart edhe rrugn mbi t ciln duhet t ec Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Zëvendëskryeministri Meta, vizitë në Maqedoni

Zvendskryeministri dhe njhersh ministri i Jashtm, Ilir Meta, do t zhvilloj nj vizit zyrtare n Maqedoni. N vizitn e tij n shtetin fqinj zvendskryeministri Meta do t takohet me Kryeministrin Nikolla Greuvski; Presidentin Gjorgje Ivanov; kryeparlamentarin Trajko Veljanovski dhe homo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.607Z

Meta: Gatishmëri nga BE për heqjen e vizave

Pas kthimit nga Estonia ku mori pjes n takimin dy ditor t Ministrave t Jashtm t vendeve antare t NATO-s, zvendskryeministri, njherazi dhe ministr i Jashtm, Ilir Meta n nj konferenc pr shtyp, ritheksoi mbshtetjen q mori nga diplomatt europian pr procesin e liberalizimit t vizave. Dhe n kt kontekst nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.940Z

Meta: Statusi dhe kufijtë e Kosovës, të paprekshëm

Pr zvendskryeministrin dhe ministrin e Jashtm, Ilir Meta, statusi i Kosovs s pavarur dhe kufijt territorial t saj jan tashm nj shtje e pakthyeshme. Ai vuri dje n dukje se Shqipria mbshtet fuqishm shtetin e pavarur dhe sovran t Kosovs dhe integritetin e tij territorial. N mnyr t p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.026Z

Reformat e qeverisë, Meta i prezanton në Andorra

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, zhvilloi dje t parn vizit t nj kryediplomati shqiptar n Principatn e Andorrs. Gjat ktij takimi, Meta u takua me ministrin e Punve t Jashtme dhe t Marrdhnieve Institucionale t Andorrs, Xavier Espot Miro. Gjat biseds mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.921Z

Vizat dhe integrimi, Meta merr mbështetjen e Gjermanisë

Ministri i Jashtm, Ilir Meta, prgjat vizits n Berlin siguroi mbshtetjen e qeveris gjermane pr liberalizimin e vizave dhe integrimin e Shqipris n Bashkimin Evropian. Meta deklaroi se ka marr konfirmimin e qeveris gjermane pr procesin e liberalizimit t vizave dhe antarsimin e Shqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama