Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.096Z

Politika e jashtme, në 6 shtylla

Nga Express më 11 prill 2011 në ora 16:55 E kritikuar gjatë për mungesë suksesi, sidomos në fushën e njohjes, politika e jashtme e Kosovës sot është shpërndarë në të paktën 6 shtylla institucionale. Kushtetuta përcakton presidenten si udhëheqëse të politikës së jashtme. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.904Z

Ministria e Jashtme therret ambasadorin rus

brbrMinistria e Puneve te Jashtme ka thirrur ne nje takim te vecante ambasadorin e Federates ruse ne Tirane Aleksander Karpushin Ne njoftimin e Ministrise se Jashtme thuhet se ambasadorit rus i eshte shprehur shqetesimi per shkak te deklaratave te Ministrise se Jashtme Ruse e cila hidhte dyshime se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.030Z

Ministria e Jashtme përshëndet presidencën suedeze

Ministria e Punëve të Jashtme përshëndet marrjen e Presidencës së radhës së Bashkimit Evropian nga Suedia. Në një deklaratë zyrtare, Ministria e Jashtme ka përgëzuar Çekinë për përfundimin me sukses të presidencës së saj ambicioze, e cila u përball me sfida jo të vogla. Kjo p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.212Z

Ministria e Jashtme nxjerr diplomatët ekskursion

Krujë - Ministria e Jashtme ka zhvilluar dje një ekskursion interesant në Krujë, ku turistët ishin diplomatët e huaj të akredituar në Tiranë. Në rrjetet sociale ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, theksoi kënaqësinë në lidhje me këtë nismë dhe gjithashtu ndau disa fotografi nga ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.104Z

Politika e jashtme dhe ekonomia

Politika e jashtme nuk po ka aq rëndësi në këtë fushatë zgjedhore. Gjendja e rëndë ekonomike, kriza financiare dhe e huave e kanë kthyer garën presidenciale në SHBA në një përplasje për çështjet e brendshme. Politika e jashtme që pritej të ishte një nga çështjet kryesore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.650Z

Pakistani bëhet me ministre të Jashtme

Pakistani ka emëruar femrën e pare, për ministre të Jashtme. Hina Rabani Khar është po ashtu ministrja më e re e Jashtme në historinë e Pakistanit. Khar, 34 vjeçe, ka shërbyer më parë si zëvendës-ministre e Jashtme. Posti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.628Z

Hyseni kritikon politikën e jashtme

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Skënder Hyseni, ka drejtuar akuza të rënda për bartësit e diplomacisë kosovareAi në një intervistë për “Epoka e Re”, e ka quajtur totalisht të dështuar diplomacinë e Kosovës e cila sipas tij, nuk është duke funksionuar.Hyseni ka akuzuar M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama