Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.104Z

Politika e jashtme dhe ekonomia

Politika e jashtme nuk po ka aq rëndësi në këtë fushatë zgjedhore. Gjendja e rëndë ekonomike, kriza financiare dhe e huave e kanë kthyer garën presidenciale në SHBA në një përplasje për çështjet e brendshme. Politika e jashtme që pritej të ishte një nga çështjet kryesore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.650Z

Pakistani bëhet me ministre të Jashtme

Pakistani ka emëruar femrën e pare, për ministre të Jashtme. Hina Rabani Khar është po ashtu ministrja më e re e Jashtme në historinë e Pakistanit. Khar, 34 vjeçe, ka shërbyer më parë si zëvendës-ministre e Jashtme. Posti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.628Z

Hyseni kritikon politikën e jashtme

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Skënder Hyseni, ka drejtuar akuza të rënda për bartësit e diplomacisë kosovareAi në një intervistë për “Epoka e Re”, e ka quajtur totalisht të dështuar diplomacinë e Kosovës e cila sipas tij, nuk është duke funksionuar.Hyseni ka akuzuar M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.899Z

Nevoja për një politikë të jashtme

Shtet kalimtar. Shtëpi e pleqve. Kontinent që ka zgjedhur jorelevancën. "Veprues ndërkombëtar në gjendje të konfuzionit strategjik". E ndarë, e dobët dhe hipokrite. Këto fjalë i dëgjon për Evropën nga vrojtues në Uashington, Moskë dhe Pekin. Dhe kjo është ajo që ne evropianët duh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.923Z

Ministria e Jashtme dënon shpërthimin në Prishtinë

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka reaguar dje ndaj shpërthimit të ndodhur një ditë më parë në ndërtesën e Zyrës Civile Ndërkombëtare në Prishtinë. Ministri i Punëve të Jashtme, Lulzim Basha, ndërsa ka vlerësuar qëndrimin e institucioneve të Kosovës ka dënuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.123Z

Ministria e Jashtme dënon shpërthimin në Mitrovicë

Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë ka dënuar sot shpërthimin e djeshëm në pjesën veriore të Mitrovicës në Kosovë ku gjeti vdekjen një person dhe u plagosën disa të tjerë. “Ministria e Punëve të Jashtme dënon shpërthimin e djeshëm në Mitrovicë, duke e konside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.406Z

Zjarr te Ministria e Jashtme

12/01/2005  Zjarri përfshin ish-zyrën e legalizimeve te Ministria e Punëve të Jashtme. Përpjekjet e punonjësve si dhe ndihma e zjarrfikëses që mbërriti në vendin e ngjarjes pak minuta më pas, neutralizuan situatën, duke shmangur dëmet. Hamendësohet se zjarri u shkaktua nga nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama