Rezultate te kerkimit per termin: +Javn

Total: 232
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Haradinaj konsolidon kabinetin

Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj po vazhdon konsolidimin e kabinetit t tij. N javn vijuese. Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj do t vazhdoj konsolidimin e mtejm t kabinetit t tij me ekspert dhe profesionist t lmenjve t ndryshm, me qllim t krijimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Ngërçi politik, Bosch: Rruga e vetme, kompromisi

Reagon ambasadori i OSBE-së: Nuk kam asnjë ide Ambasadori i OSBE-s, Robert Bosch, reagoi dje pas dshtimit t kompromisit politik, duke thn pr mediat: “Jam jashtzakonisht i zhgnjyer”. Bosch tha se palt duhet t gjejn nj rrugzgjidhje pr zgjidhjen e ngrit politik.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

A do t ndryshoj harta e Indis?

Harta e Indis ka gjasa q n t ardhmen t psoj ndryshime. Pakicat etnike dhe aktivistt n rajonet m t varfra t Indis po krkojn formimin e shteteve t tyre t pavarura, pas vendimit t papritur t qeveris s Indis javn e kaluar pr formimin e nj shteti t ri n jug t Indis. India tani po prballet me krkesa seri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Muça: Jo euforikë, ekipi ka nevojë për konsolidim

Sknderbeu Pas tri pikve t para n sezonin 2010-2011 t Kategoris Superiore, t cilat u morn n tavolin pas problemeve n sfidn me Besn, tashm Sknderbeu krkon fitoren n fush. Prball korarve, sot n fushn e lojs do t zbres Teuta, nj skuadr me mjaft element t rinj dhe q n letr duket si nj kundrshtar i leht.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.424Z

Vazhdon katastrofa ekologjike në Gjirin e Meksikës

Katastrofa e nafts n Gjirin e Meksiks ka hyr n javn e tret, ndrsa zyrtart nuk po gjejn nj zgjidhje pr t ndalur rrjeshjen e nafts 1.500 metra nn siprfaqen e ujit. Q nga 20 prilli kur shprtheu platforma e nafts, t paktn 15 milion litra naft kan rrjedhur n gji duke dmtuar brigjet amerikane.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

Superliga, Flamurtari fiton ndaj Tiranës

Me fitoren ndaj Tirans, Flamurtari, ka hapur javn e dyt t Superligs. Golin e fitores pr vlonjatt e shnoi n minutn e 68-t, Xhafaj. Flamurtari sht pr pak or n krye t tabels s klasifikimit me 6 pik. Sot do t luhen tre ndeshje t tjera: Kastrioti-Vllaznia, Bylis–Elbasani dhe n mbrmje Dinamo–

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

SuBo hit n gjasht shtete

Albumi debutues i Susan Boyle I Dreamed A Dream vazhdon t shitet sikurse mblsir n t gjith botn. sht e vshtir q t shpjegohet se si veterania skoceze me hitet e saj t mdha po plqehet kaq shum. Javn e kaluar SuBo ka shitur pr vetm nj jav 1 195 820 albume 411 820 kopje n Britani dhe 784 000 n SHBA.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama