Rezultate te kerkimit per termin: +Javn

Total: 232
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Muça: Jo euforikë, ekipi ka nevojë për konsolidim

Sknderbeu Pas tri pikve t para n sezonin 2010-2011 t Kategoris Superiore, t cilat u morn n tavolin pas problemeve n sfidn me Besn, tashm Sknderbeu krkon fitoren n fush. Prball korarve, sot n fushn e lojs do t zbres Teuta, nj skuadr me mjaft element t rinj dhe q n letr duket si nj kundrshtar i leht.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.424Z

Vazhdon katastrofa ekologjike në Gjirin e Meksikës

Katastrofa e nafts n Gjirin e Meksiks ka hyr n javn e tret, ndrsa zyrtart nuk po gjejn nj zgjidhje pr t ndalur rrjeshjen e nafts 1.500 metra nn siprfaqen e ujit. Q nga 20 prilli kur shprtheu platforma e nafts, t paktn 15 milion litra naft kan rrjedhur n gji duke dmtuar brigjet amerikane.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

Superliga, Flamurtari fiton ndaj Tiranës

Me fitoren ndaj Tirans, Flamurtari, ka hapur javn e dyt t Superligs. Golin e fitores pr vlonjatt e shnoi n minutn e 68-t, Xhafaj. Flamurtari sht pr pak or n krye t tabels s klasifikimit me 6 pik. Sot do t luhen tre ndeshje t tjera: Kastrioti-Vllaznia, Bylis–Elbasani dhe n mbrmje Dinamo–

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

SuBo hit n gjasht shtete

Albumi debutues i Susan Boyle I Dreamed A Dream vazhdon t shitet sikurse mblsir n t gjith botn. sht e vshtir q t shpjegohet se si veterania skoceze me hitet e saj t mdha po plqehet kaq shum. Javn e kaluar SuBo ka shitur pr vetm nj jav 1 195 820 albume 411 820 kopje n Britani dhe 784 000 n SHBA.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.467Z

UEFA, Platini kërkon mandatin e dytë

Michel Platini pritet t njoftoj javn e ardhshme kandidaturn e tij pr nj mandat t ri n krye t UEFA-s. Lajmin e bn t ditur e prditshmja sportive franceze “L’Equipe”. Sipas gazets, Platini do ta zyrtarizoj kandidaturn n kongresin e Tel Avivit, q ditn e enjte do t mbledh 5

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Arrestimi i kngtarit shkakton protesta t dhunshme

Arrestimi i nj kngtari t muziks hip-hop n Afrikn e Jugut, ka shkaktuar protesta t dhunshme prej t rinjve vendas. Manifestimet nisn kur kngtari i njohur m emrin “Jub Jub”, doli para gjykats nn akuzn e aksidentimit dhe vrasjes s katr fmijve javn e shkuar.Autoritetet vndase prdor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.404Z

Sot në Supersport derbi londinez

Totenhami ka fituar me rezultatin 2 – 0 takimin me Uest Hamin, i vlefshm pr javn e 20 t Premier Ligs. Autort e golave kan qen Luka Modri dhe Zhrmein Defo. Kjo fitore e ngjit Totenhamin n vendin e katrt n kuotn e 37 pikve. Uest Hami q drejtohet nga italiani Xhanfranko Zola rrezikon rnien nga ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama