Rezultate te kerkimit per termin: +Jeremy +Greenstock

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.131Z

Hetimi i Irakut: Ish-ambasadori "Lufta nuk ishte e ligjshme"

Lufta e Irakut nuk "ishte ligjshme", sepse Britania dhe Shtetet e Bashkuara nuk patën mbështetjen ndërkombëtare për sulmin e tyre të vitit 2003. Kështu është shprehur Sir Jeremy Greenstock, ish-ambasadori i Britanisë së Mardhe në Kombet e Bashkuara në OKB, në vitet 1998-2003. Sipas tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.081Z

Jahjaga në Londër flet për periudhat e ndryshme që ka kaluar Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë qëndrimit në Britani të Madhe, mori pjesë në një diskutim publik me rastin e shënimit të 800-vjetorit të hartimit të Magna Carta, të organizuar në Bibliotek&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.633Z

Qeveria e re e koalicionit dhe politika e jashtme britanike

Me fitoren e shumics nga nj parti politike n zgjedhjet e fundit t Britanis, konservatort e qendrs s djatht dhe liberaldemokratt e qendrs s majt kan formuar tashm nj qeveri koalicioni t pazakont. Gjat fushats elektorale, secila parti sulmoi politikn e jashtme t tjetrs, q nga shtja e lufts n Afganis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.626Z

Fokus/Qeveria e re e koalicionit dhe politika e jashtme britanike

Me fitoren e shumicës nga një parti politike në zgjedhjet e fundit të Britanisë, konservatorët e qendrës së djathtë dhe liberaldemokratët e qendrës së majtë kanë formuar tashmë një qeveri koalicioni të pazakontë. Gjatë fushatës elektorale, secila parti sulmoi politikën e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.701Z

Një pikë kthese për Irakun?

01/02/2005  Procesi politik do të arrijë kulmin me miratimin e një Kushtetute të re në tetor dhe një qeveri tërësisht kushtetuese deri në fund të vitit. Në të njëjtën kohë, forcat irakene të sigurisë do të marrin gjithnjë e më shumë hapësira në dorëzim nga trupat e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama