Rezultate te kerkimit per termin: +Joseph +Daul

Total: 570
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.321Z

PPE, gjermani Manfred Weber në vend të francezit Joseph Daul

Eurodeputeti Gjerman Manfred Weber, është zgjedhur presidenti i ri i grupimit të Partive Popullore Europiane, duke zëvendësuar në këtë detyrë Francezin Joseph Daul që ka drejtuar grupimin më të madh në Parlamentin Europian që nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.626Z

Joseph Daul: Ratifikimi i MSA-së, sukses i madh i Qeverisë së Isa Mustafës

Presidenti i Partisë Popullore Evropiane (EPP), Joseph Daul, ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit ndërmjet Kosovës dhe BE-së, nga ana e Parlamentit Evropian. Daul, përmes një postimi në Twitter, ka thënë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.077Z

Kreu i PPE-së Daul sot në Tiranë

Kreu i grupit të Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, Joseph Daul, politikani i cili rreth një muaj më parë u angazhua për zgjidhjen e konfliktit mes maxhorancës dhe opozitës viziton sot Shqipërinë. Joseph Daul pritet të zhvillojë takime me dhe kryetaren e kuvendit, Topa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.105Z

Daul: Marrëveshja Berisha-Rama, një ëndërr

Kreu i grupit të PPE-së: Të shikojmë zgjedhjet e ardhshme, jo të shkuarat Kryetari i grupit të Partive Popullore të Parlamentit Europian, Joseph Daul, deklaroi 24 orë para vizitës së tij në Tiranë se arritja e një marrëveshjeje mes Berishës dhe Ramës mund të konsiderohet një &ldquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.774Z

Situata politike, kreu i PPE Daul në Tiranë

Kreu i grupit të Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, Joseph Daul, politikani i cili rreth një muaj më parë u angazhua për zgjidhjen e konfliktit mes maxhorancës dhe opozitës do të vizitojë Shqipërinë në datën 23 qershor. Axhenda e një prej figurave më të rëndësis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.229Z

Presidenti i Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul vlerëson Shqipërinë si pjesë të qenësishme të BE

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, takon Presidentin e Grupit të Partive popullore Europiane në Parlamentin Europian: “Opozita të heqë dorë nga bojkoti, të mbajë përgjegjësitë para elektoratit”“Për ne, Shqipëria është pjesë e Europës, është pjesë e qenësish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.075Z

Daul: Nuk pres zgjidhje në Tiranë

Një nga ndërmjetësit eurodeputetë të krizës politike në Shqipëri thotë se nuk ka shpresa të arrijë ndonjë marrëveshje midis qeverisë dhe opozitës gjatë një vizite të planifikuar në Tiranë. Kryetari i grupit të partive Popullore të Parlamentit Evropian, Joseph Daul, mbërri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama