Rezultate te kerkimit per termin: +Joseph +Daul

Total: 570
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.789Z

Kryetari i PPE, Joseph Daul, më 23 qershor në Tiranë

Kryetari i Grupit t Partive Popullore Evropiane n Parlamentin Evropian, Joseph Daul, do t vizitoj vendin ton javn e ardhshme, n datat 23-25 qershor. Gjat vizits s tij, Daul do t takohet me Presidentin, Bamir Topi, Kryeministrin Sali Berisha, zv.kryeministrin dhe ministrin e Jasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.272Z

Joseph Daul zgjidhet president i grupit të Partive Popullore Evropiane

13-11-2013 / Gazeta 55 Kreu i PD, Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë së PPE-sëKryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në punimet e Asamblesë politike të Partive Popullore Europiane. Punimet e Asamblesë politike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.856Z

Europarlamentari Joseph Daul: “Demokracia bëhet përmes diskutimeve”

25-03-2011 / Gazeta 55 “Demokraci është të ulesh rreth një tryeze për të diskutuar dhe nëse nuk arrihet shumica e votave, atëherë duke bërë kompromise. Kjo është demokracia”. Kështu shprehet europarlamentari Jose

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.092Z

Mustafa takoi kryetarin e PPE-së, z. Joseph Daul

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dr. Isa Mustafa u takua me kryetarin e Partive Evropiane Popullore, z. Joseph Daul. Në këtë takim, që u mbajt në vazhdën e takimeve të rregullta konsultative të LDK-së me drejtuesit e PPE-së, an&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.767Z

Berisha: “Joseph Daul, një mik i shqiptarëve, që ka kryer fushatë për shqiptarët dhe lëvizjen e tyre të lirë”

“Joseph Daul, kryetar i grupit parlamentar të Partisë Popullore Europiane në Parlamentin Europian, grupi, përfaqësuesit e të cilit janë sot qeveri në 16 vende anëtare të Bashkimit Europian, duke numëruar këtu Gjermaninë Federale, Francën, Italinë dhe tani së fundi Mbretërinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.681Z

Daul për skandalin Pangon

Në intervistën dhënë për Top Channel, kreu i PPE-së, Josef Daul, komentoi edhe çështjen “Pango”, të cilën e quajti skandaloze. Joseph Daul - Duhet që në jetën e një ministri, apo të një vendimarrësi të respektohen disa norma, qoftë edhe në jetën private. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.681Z

Daul: Demokracia po funksionon

Në një intervistë ekskluzive për Top Channel, kreu i Partive Popullore Europiane, Josef Daul, foli për klimën politike në Shqipëri. Ai tha se demokracia në Shqipëri është funksionale. (UPDATE) TCH - Zoti Daul, ju keni firmosur një letër bashkë zotin Martin Schulz, në të c

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama