Rezultate te kerkimit per termin: +Joseph +Daul

Total: 570
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.092Z

Mustafa takoi kryetarin e PPE-së, z. Joseph Daul

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dr. Isa Mustafa u takua me kryetarin e Partive Evropiane Popullore, z. Joseph Daul. Në këtë takim, që u mbajt në vazhdën e takimeve të rregullta konsultative të LDK-së me drejtuesit e PPE-së, an&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.767Z

Berisha: “Joseph Daul, një mik i shqiptarëve, që ka kryer fushatë për shqiptarët dhe lëvizjen e tyre të lirë”

“Joseph Daul, kryetar i grupit parlamentar të Partisë Popullore Europiane në Parlamentin Europian, grupi, përfaqësuesit e të cilit janë sot qeveri në 16 vende anëtare të Bashkimit Europian, duke numëruar këtu Gjermaninë Federale, Francën, Italinë dhe tani së fundi Mbretërinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.681Z

Daul për skandalin Pangon

Në intervistën dhënë për Top Channel, kreu i PPE-së, Josef Daul, komentoi edhe çështjen “Pango”, të cilën e quajti skandaloze. Joseph Daul - Duhet që në jetën e një ministri, apo të një vendimarrësi të respektohen disa norma, qoftë edhe në jetën private. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.681Z

Daul: Demokracia po funksionon

Në një intervistë ekskluzive për Top Channel, kreu i Partive Popullore Europiane, Josef Daul, foli për klimën politike në Shqipëri. Ai tha se demokracia në Shqipëri është funksionale. (UPDATE) TCH - Zoti Daul, ju keni firmosur një letër bashkë zotin Martin Schulz, në të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.587Z

Joseph Daul: Forcat politike të punojnë për të garantuar të drejtat dhe liritë e shqiptarëve

Tiranë, 24 qershor, NOA Puna e Parlamentit shqiptar në proceset integruese të vendit dhe reforma zgjedhore ishin në qendër të takimit mes Kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli dhe Kryetarit të Grupit të PPE-ve në Parlamentin Evropian, Joseph Daul. Kryetarja e Kuvendit i shprehu m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.321Z

PPE, gjermani Manfred Weber në vend të francezit Joseph Daul

Eurodeputeti Gjerman Manfred Weber, është zgjedhur presidenti i ri i grupimit të Partive Popullore Europiane, duke zëvendësuar në këtë detyrë Francezin Joseph Daul që ka drejtuar grupimin më të madh në Parlamentin Europian që nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.626Z

Joseph Daul: Ratifikimi i MSA-së, sukses i madh i Qeverisë së Isa Mustafës

Presidenti i Partisë Popullore Evropiane (EPP), Joseph Daul, ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit ndërmjet Kosovës dhe BE-së, nga ana e Parlamentit Evropian. Daul, përmes një postimi në Twitter, ka thënë s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama