Rezultate te kerkimit per termin: +Joseph +Daul

Total: 570
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.107Z

Mbërrin sot në Tiranë ndërmjetësuesi i PE për krizën politike, Joseph Daul

Tiranë, 23 Qershor, NOA Mbërrin sot në Tiranë, kreu i grupit të Partive Popullore Evropiane në Parlamentin Europian, Josep Daul, i cili së bashku me rivalin e tij të majtë, Martin Schultz, ishte një nga ndërmjetësuesit e krizës politike në Shqipëri. Një ditë para vizitës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.077Z

Daul sot në Tiranë: Rama të harrojë zgjedhjet e shkuara

Kryetari i grupit të partive Popullore të Parlamentit Evropian, Joseph Daul, mbërrin të mërkurën për një vizitë në Tiranë, në kuadër të një turneu ballkanik. Daul pritet të takohet me zyrtarë të lartë të qeverisë, ndërsa nuk është njoftuar ndonjë takim me përfaqësues të o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.217Z

PPE distancohet nga deklarata e Jozef Daul për Ramën

Eduard Kukan ( I përditësuar)- Gjatë këtij takimi përfaqësuesit e PS-së dhe eurodeputetët kanë shkëmbyer pikëpamje lidhur me procesi ne integrimit të Shqipërisë në BE lidhur me përmbushjen e prioriteteve të caktuara. Kukan, në emër të delegacionit të PE-së, në këtë prizëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.650Z

Opinioni per Shqiperine perplasje Daul-Fyle

Drejtuesi i grupimit te djathte europarlamentar Joseph Daul ka akuzuar Komisionin Evropian se ka pasaktesi mbi pergatitjen e ketij opinioni dhe nuk vlereson situaten reale ne Shqiperi.Kur shoh qe ne disa vende si Shqiperia opozita refuzon te beje punen e saj e te ulet ne Kuvend duke bllokuar keshtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.022Z

Basha me presidentin e PPE, Daul: Zgjedhjet kusht për negociatat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim pune me Presidentin e Partisë Popullore Evropiane, Joseph Daul dhe Eurodeputetin Eduard Kukan, ku është diskutuar sipas deklaratës së PD-së, për zgjedhjet e ardhshme në Shqipëri. Në deklaratën e PD-së, thuhet se Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.213Z

Josef Daul kërkon falje për deklaratën ndaj liderit të opozitës së Shqipërisë

Numri i jashtezakonshëm e reagimeve ne faqen e Daul ne Facebook, ka detyruar kete te fundit te kerkoj falje per deklaraten skandaloze lidhur me liderin e opozites se Shqiperise, Edi Rama. Ne dy pergjigje per protestuesit e shumte ne faqen e tij Daul shkruan: Përgjigja nr.1 I never supported crimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.002Z

Daul KE te hetoje per zhvillimet e papranueshme ne Parlament

Transmetuar me 01102014 - 1128 Lulzim Basha Joseph Daul PUBLICITET Bruksel 1 tetor 2014 NOAal - Presidenti i PPE Josehp Daul pas takimit me Kryetarin e Partise Demokratike Lulzim Basha ne Bruksel ka deklaruar se Komisioni Europ

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama