Rezultate te kerkimit per termin: +Joseph +Daul

Total: 570
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.587Z

Joseph Daul: Forcat politike të punojnë për të garantuar të drejtat dhe liritë e shqiptarëve

Tiranë, 24 qershor, NOA Puna e Parlamentit shqiptar në proceset integruese të vendit dhe reforma zgjedhore ishin në qendër të takimit mes Kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli dhe Kryetarit të Grupit të PPE-ve në Parlamentin Evropian, Joseph Daul. Kryetarja e Kuvendit i shprehu m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.321Z

PPE, gjermani Manfred Weber në vend të francezit Joseph Daul

Eurodeputeti Gjerman Manfred Weber, është zgjedhur presidenti i ri i grupimit të Partive Popullore Europiane, duke zëvendësuar në këtë detyrë Francezin Joseph Daul që ka drejtuar grupimin më të madh në Parlamentin Europian që nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.626Z

Joseph Daul: Ratifikimi i MSA-së, sukses i madh i Qeverisë së Isa Mustafës

Presidenti i Partisë Popullore Evropiane (EPP), Joseph Daul, ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit ndërmjet Kosovës dhe BE-së, nga ana e Parlamentit Evropian. Daul, përmes një postimi në Twitter, ka thënë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.077Z

Kreu i PPE-së Daul sot në Tiranë

Kreu i grupit të Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, Joseph Daul, politikani i cili rreth një muaj më parë u angazhua për zgjidhjen e konfliktit mes maxhorancës dhe opozitës viziton sot Shqipërinë. Joseph Daul pritet të zhvillojë takime me dhe kryetaren e kuvendit, Topa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.105Z

Daul: Marrëveshja Berisha-Rama, një ëndërr

Kreu i grupit të PPE-së: Të shikojmë zgjedhjet e ardhshme, jo të shkuarat Kryetari i grupit të Partive Popullore të Parlamentit Europian, Joseph Daul, deklaroi 24 orë para vizitës së tij në Tiranë se arritja e një marrëveshjeje mes Berishës dhe Ramës mund të konsiderohet një &ldquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.774Z

Situata politike, kreu i PPE Daul në Tiranë

Kreu i grupit të Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, Joseph Daul, politikani i cili rreth një muaj më parë u angazhua për zgjidhjen e konfliktit mes maxhorancës dhe opozitës do të vizitojë Shqipërinë në datën 23 qershor. Axhenda e një prej figurave më të rëndësis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.229Z

Presidenti i Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul vlerëson Shqipërinë si pjesë të qenësishme të BE

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, takon Presidentin e Grupit të Partive popullore Europiane në Parlamentin Europian: “Opozita të heqë dorë nga bojkoti, të mbajë përgjegjësitë para elektoratit”“Për ne, Shqipëria është pjesë e Europës, është pjesë e qenësish

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama