Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.693Z

Vendimi, Presidenti i Republikës bën testin e HIV

Pretoria, Afrikë e Jugut, 25 Prill 2010 NOA - Mund të jetë i pari president në botë që të paktën pranon publikisht se ka bërë testin për virusin vdekjeprurës të HIV/AIDS. Është pikërisht Presidenti i Republikës së Afrikës së Jugut i cili ka bërë këtë test dhe sot deklaroi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.728Z

Greqia, Samaras: Luftojmë për vendin e dytë

Sulmuesi i Greqisë, Jorgos Samaras, parashikon një luftë të hapur për vendin e dytë në grupin B, në të cilin marrin pjesë Argjentina, Nigeria dhe Koreja e Jugut. Lojtari i Sëlltikut na kampionatin skocez parashikon se Argjentina do të jetë në krye të grupit dhe pranoi se formacioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.146Z

SHBA-Koresë: Vetëpërmbajtje me testet

Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit ka deklaruar se Koreja e Veriut duhet të tregohet me e kujdesshme persa i përket veprimeve provokative që përkeqësuan tensionet në gadishull. Zyrtarë të Mbrojtjes së Koresë së Jugut raportuan testime, që erdhën në momentin e ushtrimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.735Z

Hauard, lojtari i Angli – SHBA

Portieri amerikan, Tim Hauard, u përzgjodh si lojtari më i mirë i ndeshjes Angli-SHBA (1-1). Gardiani 31-vjeçar, i cili luan në Angli me Evertonin, u bëri bllokadë sulmeve të “tre luanëve”. Kjo ishte ndeshja e tij e 51-të me SHBA-të. Hauard është portieri i dytë i përzgjedhur si p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.734Z

Eneyema, lojtari i Argjentinë – Nigeri

Portieri i Nigerisë, Vinsent Eneyema, u përzgjodh si lojtari më i mirë i ndeshjes Argjentinë-Nigeri (1-0), duke frenuar yje si Lionel Mesi, Karlos Tevez dhe Gonzalo Higuain. Gardiani 27-vjeçar, i cili luan në Izrael me Hapoel Tel-Aviv, vlerësohet si një nga portierët më të mirë në Afri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.766Z

Podolski, lojtari i Gjermani- Australi 4-0

Sulmuesi i Gjermanisë, Lukas Podolski, u përzgjodh si lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani-Australi (4-0). Sulmuesi i Këlnit shënoi golin e parë për Gjermaninë me një goditje të fuqishme. Goli i tij i 38-të me fanellën e kombëtares në 73 ndeshje. Lojtarët më të mirë të ndes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.597Z

Te drejtat e shqiptareve ne Maqedoni dhe Serbine e Jugut Nishani takon Komisioneren e OSBE per pakicat

0 brbr brbrZbatimi i te drejtave te shqiptareve ne Maqedoni dhe Serbine e Jugut ishte fokusi kryesor i ta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama