Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.559Z

Unaza energjetike e jugut

brbrPuna per fuqizimin e rrjetit te transmetimit 110 KV te jugut te Shqiperise eshte shtuar keto dite Po perdoret droni pajisje jo e panjohur per shqiptaret Per here te pare ne Shqiperi shfrytezohet per transportim te fibrave per tu shtrire nga nje shtylle ne tjetren Deri me sot behej ne menyre man

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.834Z

Koreja e Jugut rrit sigurine

Koreja e Jugut rrit sigurine E merkure 10 Prill 2013 1154 p styletext-align justifyp Koreja e Jugut rrit sigurineKoreja e Jugut ka rritur sigurine ne vend duke e cuar ne nivelin e dyte si pasoje e kercenimeve te vazhdueshme te fqinjit verior Kjo mase sigurie vendoset ne kohen kur ndaj nje ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.504Z

Afrika e Jugut, sikur Gjermania

Me organizimin e Kampionatit botëror në futboll, Afrika e Jugut ka mënjanuar kolapsin në infrastrukturë që ka përcjellë pavarësinë e shteteve tjera në zhvillim, ka thënë kryetari i Komitetit Organizativ, Danny Jordaan. Gjatë një interviste me agjencinë gjermane të lajmeve DPA, Jor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.520Z

Napolitano, vizitë në Korenë e Jugut

Kreu i shteti italian zhvilloi në Seul një vizitë zyrtare. Gjatë vizitës në këtë vend , presidenti italian Giorgio Napolitano u takua me presidentin e Koresë së Jugut Lee Myung-bak. Lee e ka mirëpritur Napolitanon në një ceremoni zyrtare të zhvilluar në shtëpinë presidenciale Blue.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.568Z

Koreja e Jugut, vritet roja bregdetare

Një rojë bregdetare nga Koreja e Jugut është vrarë sot nga një peshkatar kinez, në një operacion për të kapur një anije kineze që po vepronte në ujërat e Koresë së Jugut. Garda bregdetare e Koresë së Jugut tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.734Z

Koreja e Jugut – Greqia, pragndeshja

www.albania-sport.com - “Ndeshja e ardhshme është gjithmonë më e rëndësishmja”. Trajnerët dhe lojtarët e përdorin për dekada këtë shprehje të vjetër për treguar fokusimin e tyre për ndeshjen e ardhshme. Por në Botërorin e Afrikës së Jugut, fraza “ndeshja e parë është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.823Z

Rritet gadishmëria në Korenë e Jugut

Ka shqetësim në rritje në Azinë Verilindore se Koreja e Veriut është gati të kryejë një tjetër qitjes provokuese me  raketa. Forcat e Koresë së Jugut dhe forcat amerikane në atë vend thuhet se ndodhen në gatishmëri numër 2, vetëm një nivel më poshtë se në kohë lufte. Ministri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama