Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.834Z

Koreja e Jugut rrit sigurine

Koreja e Jugut rrit sigurine E merkure 10 Prill 2013 1154 p styletext-align justifyp Koreja e Jugut rrit sigurineKoreja e Jugut ka rritur sigurine ne vend duke e cuar ne nivelin e dyte si pasoje e kercenimeve te vazhdueshme te fqinjit verior Kjo mase sigurie vendoset ne kohen kur ndaj nje ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.504Z

Afrika e Jugut, sikur Gjermania

Me organizimin e Kampionatit botëror në futboll, Afrika e Jugut ka mënjanuar kolapsin në infrastrukturë që ka përcjellë pavarësinë e shteteve tjera në zhvillim, ka thënë kryetari i Komitetit Organizativ, Danny Jordaan. Gjatë një interviste me agjencinë gjermane të lajmeve DPA, Jor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.520Z

Napolitano, vizitë në Korenë e Jugut

Kreu i shteti italian zhvilloi në Seul një vizitë zyrtare. Gjatë vizitës në këtë vend , presidenti italian Giorgio Napolitano u takua me presidentin e Koresë së Jugut Lee Myung-bak. Lee e ka mirëpritur Napolitanon në një ceremoni zyrtare të zhvilluar në shtëpinë presidenciale Blue.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.568Z

Koreja e Jugut, vritet roja bregdetare

Një rojë bregdetare nga Koreja e Jugut është vrarë sot nga një peshkatar kinez, në një operacion për të kapur një anije kineze që po vepronte në ujërat e Koresë së Jugut. Garda bregdetare e Koresë së Jugut tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.734Z

Koreja e Jugut – Greqia, pragndeshja

www.albania-sport.com - “Ndeshja e ardhshme është gjithmonë më e rëndësishmja”. Trajnerët dhe lojtarët e përdorin për dekada këtë shprehje të vjetër për treguar fokusimin e tyre për ndeshjen e ardhshme. Por në Botërorin e Afrikës së Jugut, fraza “ndeshja e parë është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.823Z

Rritet gadishmëria në Korenë e Jugut

Ka shqetësim në rritje në Azinë Verilindore se Koreja e Veriut është gati të kryejë një tjetër qitjes provokuese me  raketa. Forcat e Koresë së Jugut dhe forcat amerikane në atë vend thuhet se ndodhen në gatishmëri numër 2, vetëm një nivel më poshtë se në kohë lufte. Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.808Z

Sudan i Jugut sulmohet qyteti naftetar

Milicitë kanë sulmuar qytetin naftëtar të Malakalit, kryeqytet në shtetin e Nilit të Sipërm, në Sudanin e Jugut, duke shkaktuar disa viktima. Sulmi shënon një tjetër tregues të përshkallëzimit të dhunës mes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama