Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.520Z

Napolitano, vizitë në Korenë e Jugut

Kreu i shteti italian zhvilloi në Seul një vizitë zyrtare. Gjatë vizitës në këtë vend , presidenti italian Giorgio Napolitano u takua me presidentin e Koresë së Jugut Lee Myung-bak. Lee e ka mirëpritur Napolitanon në një ceremoni zyrtare të zhvilluar në shtëpinë presidenciale Blue.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.568Z

Koreja e Jugut, vritet roja bregdetare

Një rojë bregdetare nga Koreja e Jugut është vrarë sot nga një peshkatar kinez, në një operacion për të kapur një anije kineze që po vepronte në ujërat e Koresë së Jugut. Garda bregdetare e Koresë së Jugut tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.734Z

Koreja e Jugut – Greqia, pragndeshja

www.albania-sport.com - “Ndeshja e ardhshme është gjithmonë më e rëndësishmja”. Trajnerët dhe lojtarët e përdorin për dekada këtë shprehje të vjetër për treguar fokusimin e tyre për ndeshjen e ardhshme. Por në Botërorin e Afrikës së Jugut, fraza “ndeshja e parë është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.823Z

Rritet gadishmëria në Korenë e Jugut

Ka shqetësim në rritje në Azinë Verilindore se Koreja e Veriut është gati të kryejë një tjetër qitjes provokuese me  raketa. Forcat e Koresë së Jugut dhe forcat amerikane në atë vend thuhet se ndodhen në gatishmëri numër 2, vetëm një nivel më poshtë se në kohë lufte. Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.808Z

Sudan i Jugut sulmohet qyteti naftetar

Milicitë kanë sulmuar qytetin naftëtar të Malakalit, kryeqytet në shtetin e Nilit të Sipërm, në Sudanin e Jugut, duke shkaktuar disa viktima. Sulmi shënon një tjetër tregues të përshkallëzimit të dhunës mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.364Z

Berisha kërkon investitorë nga Afrika e Jugut

Shqipëria kërkon investime nga Afrika e Jugut. Kryeministri Berisha priti dje në takim ambasadorin e Republikës së Afrikës së Jugut, rezident në Romë, Lenin M. Shope, me rastin e përfundimit të misionit të tij diplomatik në Shqipëri. Ambasadori i Republikës së Afrikës së Jugut, Len

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.735Z

Afrika e Jugut, Mandela është mirë

Ish presidenti i Afrikës së Jugut, legjendari Nelson Mandela është në gjendje të mirë shëndetësore, dhe aktualisht mjekët thonë se gjendja e tij po përmirësohet pas ndërhyrjes kirurgjikale, së cilës i është n&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama