Rezultate te kerkimit per termin: +Julian +Assange

Total: 612
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.281Z

Zbulime pa kufij - Julian Assange dhe platforma Wikileaks

Assange eshte nje personazh ekzotik ne world wide web. Per ithtaret e tij ai eshte nje hero per qeverine e SHBA-se kercenim serioz per sigurine kombetare Julian Assange themeluesi i platformes se zbulimit te sekreteve WikiLeaks. Ajo u ngrit ne vitin 2006 nga australiani qe merrej me programim d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.226Z

Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska

Policia britanike arrestoi sot themeluesin e platformës investigative Wikileaks, Julian Assange. Ndalimi i tij u bë në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas Scotland Yard, 47 vjeçari është dërguar në komisariatin e policisë. Më parë Assange humbi azilin diplomatik në ambasadën e Ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.451Z

Sexfiles e Julian Assange

Historite roze pas akuzes per krime seksi Qyteti industrial i Enkoping 40 kilometra larg Stokholmit eshte nje qytet i kendshem dhe i vogel ne Suedi. Deri me sot ai nuk ka qene i famshem pervecse per deboren e bardhe dhe tymin e oxhakeve qe nis te rroke qiellin qe ne muajt e pare te vjeshtes. Por nes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.366Z

Arrestohet themeluesi i Wikileaks, Julian Assange

Themeluesi i portalit te internetit Wikileaks, Julian Assange, eshte arrestuar dje ne baze te nje flete-arresti evropian. Prokuroria suedeze ka kerkuar arrestimin e tij, lidhur me akuzen per ushtrim dhune seksuale. Themeluesi i Wikileaksit, Julian Assange, është arrest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.313Z

Ndjekja e Julian Assange per motive politike

Deklarata Ne nje interviste dhene per BBC-ne avokati i tij ka deklaruar se pas kesaj perpjekjeje qendron vete SHBA Ndjekja e Julian Assange themeluesit te sajtit te internetit Wikileaks i kerkuar nga policia suedeze per perdhunim duket se ka motive politike. Keshtu ka deklaruar nga Londra nje prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.303Z

Julian Assange do të ekstradohet në Suedi

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, ka humbur betejën në një gjykatën Apeli të Londrës, për të bllokuar ekstradimin e tij drejt Suedisë, ku akuzohet për krime seksuale.Autoritetet suedeze e kërkojnë Assange, australianin 40 vjeç, për tu përgjigjur për akuzat për përdhunimin e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.252Z

Dosje sekrete për procedimin e Julian Assange në SHBA

Gazeta ShqipPor tani, Shtëpia e Bardhë i trembet largimit të votuesve liberalë Shtëpia e Bardhë deri më tani nuk ka dhënë asnjë përgjigje dhe nuk ka bërë asnjë reagim ndaj fjalimit të Assange. Por pas skenës, administrata amerikane punon me kohë të plotë për ekstradimin e Julian

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama