Rezultate te kerkimit per termin: +Julian +Assange

Total: 612
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.508Z

Julian Assange termeti i diplomacise boterore

E gjithe bota flet per personin i cili publikoi dokumentet e klasifikuara te Departamentit Amerikan te Shtetit. Editori i faqes se internetit Wikileaks.org Julian Assange eshte nje gazetar programues kompjuteri dhe haker australian. Ekipi vullnetar i Assange prej kater vitesh publikon ne internet cd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.447Z

Londer Britaniaarreston Julian Assange

LONDER- Themeluesi i Wikileaks Julian Assange eshte arrestuar nga policia britanike ne Londer bazuar mbi nje urdherarresti evropian. Assange akuzohet nga Suedia per krime seksuale por vete 39 vjecari nga Australia ka mohuar akuzat. Scotland Yard beri te ditur se Assange u arrestua me nje mandat arre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.787Z

Wikileaks: Hillary Clinton donte të vriste Julian Assange!

Wikileaks pretendon se kandidatja demokrate për president të SHBA, Hillary Clinton, ka sugjeruar vrasjen me dron të Julian Assange. Nga emailet e vjedhura nga Wikileaks, rezulton se Clinton ka propozuar ekzekutimin e Assange kur ajo ishte ende sekretare e Shtetit amerikan. Ngjarja është zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.505Z

Arrestohet themeluesi i Wikileaks Julian Assange

Themeluesi i portalit te internetit Wikileaks Julian Assange eshte arrestuar dje ne baze te nje flete-arresti evropian. Prokuroria suedeze ka kerkuar arrestimin e tij lidhur me akuzen per ushtrim dhune seksuale. Themeluesi i Wikileaksit Julian Assange eshte arrestuar sot te mart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.449Z

Julian Assange humbet edhe apelin kundër ekstradimit

Share Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange ka humbur betejën në Gjykatën Supreme kundër ekstradimit të tij në Suedi, ku do përballet me akuzat për abuzim seksual. Ekipi ligjor që mbron Assange thotë se ka edhe një mundësi për të rihapur çështje. Vetë themeluesi i Wikileaks, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.489Z

Julian Assange: Të gjithë jemi në përgjim

Julian Assange flet në mënyrë direkte dhe deklaron se të gjithë ata që përdorin mjetet e komunikimit tashmë tradicional si iphone,Blackberry,gmail,etj mund të përgjohen ose janë të përgjueshëm. Assange përshkruan situatën në të cilën sipas tij gjendet pak a shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.965Z

Strehuesi i Julian Assange

Dalja e fundit ne publik e Julian Assange ishte me 4 nentor gjate ne konference ne Zvicer. Pas kesaj date ai ka qendruar ne Angli ne dy adresa te ndryshme njera prej tyre ndertesa e Frontline Club nje vend takim i gazetareve britanike dhe atyre nderkombetare. Njeriu i fundit qe ka taku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama