Rezultate te kerkimit per termin: +Julian +Assange

Total: 612
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.092Z

Assange: SHBA ta ndalë ndjekjen ndaj WikiLeaksi-it

Themeluesi i faqes në Internet, WikiLeaks, Julian Assange, sot është paraqitur në tarracën e Ambasadës së Ekuadorit në Londër, dhe ka kërkuar që Shtetet e Bashkuara ta ndalin atë, që ai e cilësoi si “ndjekje” të organizatës së tij.Kjo ishte paraqitja e parë publike e tij,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.446Z

Assange Bankat objektivi i radhes

Publikimi i file-ve te Departamentit Amerikan te Shtetit eshte vetem fillimi pasi objektivi i vertete i Julian Assange themeluesit te Wikileaks eshte biznesi i madh. Keshtu shkruan revista Forbes duke iu referuar nje interviste te rralle qe ka dhene personazhi i vitit.Ne fillim te vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.193Z

Assange, prokuroria suedeze anulon urdhër-arrestin

Prokuroria suedeze ka anuluar urdhër-arrestin ndaj Julian Assange, padronit të Wikileaks. Në një komunikatë në faqen e internetit të prokurorisë, bëhet e ditur se kryeprokurorja Eva Finne, ka vendosur se nuk kishte të dhëna të mjaftueshme për të kryer arrestimin.Assange, gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.454Z

Assange kerkohet nga interpoli

Interpoli e ka vendosur emrin e Julian Assange themeluesit te Wikileaks ne listen e personave me te kerkuar ne bote. Kjo ndodhi pas kerkeses se Suedise e cila e akuzon ate per perdhunim dhe pasi gjykata e ketij urdheroi venien e tij ne pranga. Sipas Interpolit lista e shume te kerkuarve nuk eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.709Z

Assange Akuzat ndaj meje qesharake

Pak orë nga fitimi i lirisë me kusht, themeluesi i Wikileaks, Julian Assange i quajti akuzat e ngritura kundër tij nga Suedia si të pabaza dhe që synojnë të ndalin punën e Wikileaks. Me të mbërritur në Sufolk, ku do të pres&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.927Z

Assange Publikimi i dokumentave ka ndryshuar boten

Julian Assange themeluesi i saitit te internetit Wikileaks pergjegjes per publikimin e me shume se 250 mije kabllogrameve diplomatike amerikane i eshte pergjigjur pyetjeve te publikut permes sherbimit online te BBC-se. Intervista eshte dhene nga nje vendndodhje e panjohur meqenese Assange ndodhet ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.308Z

Britani, gjykata lejon ekstradimin e Assange

Një gjykatë britanike ka vendosur sot që themeluesi i WikiLeaks-it, Julian Assange, do të ekstradohet për në Suedi, ku do të merret në pyetje lidhur me akuzat për ngacmim seksual. Gjykata e lartë e Londrës sot mori vendim që të refuzo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama