Rezultate te kerkimit per termin: +Juventusi

Total: 5090
  • 2020-09-15T14:05:50.700Z

Turpërohet Juventusi

Juventusi është mposhtur me rezultat 2-1 para tifozëve të vet nga Udinese në përballjen e fundit të javës së 22-të në Serie A. Vendasit luajtën më mirë në pjesën e parë të takimit, mirëpo pas 45 minutash

• 2020-09-15T14:06:46.571Z

Juventusi rikthehet në krye

Juventusi ka filluar që gradualisht të vë rrënjët në pozitën e parë të renditjes tabelare në Serie A, pasi me lehtësi ka mposhtur me rezultat 3-0 Palermon në shtëpi. Juventusi dominoi plotësisht në këtë sfidë,

• 2020-09-15T14:09:06.346Z

Ancelotti Juventusi do te kualifikohet

Juventusi dhe Reali ndanë nga një pikë në barazimin 2-2 të arritur të martën në ndeshjet e vlefshme të Champions League, por shpresat e kampionëve të Italisë marrin hov nga fitorja e papritur e Kopenhagenit ndaj Gallatasarajit. Kur

• 2020-09-15T14:05:50.459Z

Eliminohet Juventusi

Juventusi nuk ka arritur t`i bëjë ballë magjisë së Romës në ndeshjen çerekfinale të zhvilluar në kuadër të Coppa Italias në Olimpico të Torinos. Ishte kjo një sfidë mjaft interesante e përcjellë nga një

• 2020-09-15T14:08:53.821Z

Juventusi thyen tabunë Sampdoria

Juventusi ka thyer më në fund tabunë Sampdoria, duke e nisur sezonine ri me nje fitore 1-0 nën synimin për të ftuar titullin e tretë radhazi. Nën një shi të rrëmbyeshëm në Marasi bardhezinjtë arrijnë ti falen numrit 10-të, Carlito Tevez që realizon goin e vetëm të takimit. Vetëm

• 2020-09-15T14:03:52.608Z

Juventusi siguron shërbimet e D’Agostinos

Torino - Skuadra e Juventusit është një nga më aktivet në nisjen e kësaj merkatoje. Mediat italiane bëjnë të ditur se “Zonja e Vjetër” ka arritur të sigurojë shërbimet e mesfushorit të Udinezes, Gaetano D’Agostino. Juventusi nuk e ka zyrtarizuar ende këtë blerje, por në ed

• 2020-09-15T14:06:51.539Z

Juventusi rifiton vendin e parë

Juventusi ka rifituar vendin e parë pas fitores me rezultat 2-0 ndaj Novarës në Arena di Juventus. Juventusi e siguroi fitoren në fillim të takimit, pasi Simone Pepe (4’) shënoi për 1-0. Në pjesën e dytë Bardhezinjtë finalizuan gjith&cce