Rezultate te kerkimit per termin: +Kaba

Total: 227
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.220Z

Tiranë-Elbasan, interes për koncesion

19/04/2010 Biznesi Rruga e re që do të lidhë Tiranën me Elbasanin mund të jetë rasti i parë i një koncesioni në rrugët shqiptare. Projektuesi i rrugëve Faruk Kaba deklaroi dje për një televizion se aksi që nis nga Durrësi për të përfunduar në Elbasan, veç një koncesioni të pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.584Z

Grabitën me armë pasagjerët, pranga 2 tepelenasve

 Policia e Gjirokastrës ka arrestuar Saimir Kabën e Fisnik Loglin me akuzën e grabitjes me armë dhe vjedhjes GJIROKASTËR- Rikthehen grabitjet me armë në aksin rrugor Gjirokastër- Tepelenë. Policia e Gjirokastrës kanë arritur që të arrestojnë dje dy persona të akuzuar për nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.283Z

Bie në humnerë furgoni, një vdes, plagosen shtatë

PESHKOPI – Tragjik bilanci pas rënies në humnerë të një furgoni, ku një person ka humbur jetën ndërsa shtatë të tjerë janë plagosur. Aksidenti i rëndë është shënuar dje në aksin rrugor Tiranë -Peshkopi ku furgoni me pasagjerë ra nga një lartësi mbi 17 metra në humnerë. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.791Z

Kapen me heroinë një tiranas dhe një strugan

Dy persona janë kapur në kufirin e Shqipërisë me Maqedoninë, ndërsa po tentonin të fusnin në vendin tonë një sasi lënde narkotike të llojit heroinë. Burimet e Policisë së Korçës bënë të ditur se gjatë një kontrolli rutinë në një mjet me targa maqedonase është gjetur dhe se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.167Z

Ryshfet, falsifikim dhe keqpërdorim i detyrës

Shtatë persona akuzohen për rastin e ngujimit të 1.650 persona në aeroportin e Prishtinës. Dhe garancia bankare e detyruar për kompanitë ajrore nuk u pagua asnjëherë, shkruan gazeta “Kosova Sot”. Nexhat Bela dhe Ismajl Berisha, zyrtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.032Z

Dibranët sërish në protestë kundër Skavicës, qeverisë dhe bashkisë

Të mbledhur para pallatit të kulturës në qytetin e Peshkopisë qindra, burra, gra dhe fëmijë mbanin në duar slogane si; "Dibra nuk është për t'u shitur", pronat në Dibër, pazaret në Stamboll", "Po Dibrës Jo Skavicës".... Qindra banorë të Dibrës, Shoqata për mbrojtjen e l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.453Z

Meteorologët: Reshjet e shiut, më shumë nga normalja

Reshjet e shiut kohët e fundit janë më shumë se normalja,. Ky është parashikimi që i kanë bërë meteorologët për reshjet e muajit dhjetor. Specialistët pranë kësaj qendre bëjnë me dije se ka qenë zona veri perëndimore, pikërisht Shkodra dhe Lezha, të cilat kanë marrë dhe sasin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama