Rezultate te kerkimit per termin: +Kaba

Total: 227
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.606Z

Përleshje mes kushërinjve për pronën në fshatin Pilafe, 4 në pranga

Policia e Dibrës ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti mes dy familjeve, kushërinj mes tyre, për motive pronësie. Në pranga kanë përfunduar katër persona. Janë arrestuar vëllezërit Besmir Kaba 28 vjeç dhe Mehmet Kaba 34 vjeç. Po ashtu dhe vëllezërit  A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.604Z

Gjykata e rrethit të Gjirokastrës vendosi të enjten masën e sigurisë

Gjykata e rrethit të Gjirokastrës vendosi të enjten masën e sigurisë 'burg pa afat' për dy të rinj të arrestuar katër ditë më parë, nën akuzën e grabitjes më dhunë të 4 personave, dy prej të cilëve emigrantë.      Prokurori i çështjes, Sparta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.815Z

Apeli, dy oficerë policie të pafajshëm

23/05/2005  U akuzuan para 1 viti për veprime abitrare, ndaj një të dyshuari për vjedhje Dy oficerë policie, dalin të pafajshëm pas akuzave të ngritura për veprime arbitrare ndaj tyre. Gjykata e Apelit Tiranë, la në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë, Dibër, dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.765Z

Rruga e Arbrit, shkurtohet tuneli

Shkurtimi i tunelit 3.5 kilometra në rrugën e Arbërit krijon mundësinë që kjo vepër të ndërtohet më shpejt dhe me kosto më të ulta. Projektuesi i rrugës inxhinieri Faruk Kaba thotë se po punohet që tuneli do të shkurtohet me rreth 700 metra lineare dhe se projekti përfundimtar mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.339Z

Nesër nis Ramazani, KM: Agjërim të lehtë e adhurim të pranuar

Për besimtarët myslimanë nesër nis Muaji i Ramazanit.  Me rastin e fillimit të Muajit të Madhëruar të Ramazanit, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë uron mbarë myslimanët shqiptarë agjërim të lehtë e adhurim të pranuar. Le të sjellë ky në familjen e çdo shqiptari paqe, qetësi dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.777Z

Korçë, pranga dy personave për trafik droge

Policia e Korçës ka vënë në pranga dy persona për veprën penale "trafik i lëndëve narkotike", pasi u kapën në flagrancë duke transportuar një sasi droge përmes doganës së Qafë -Thanës ( Pogradec). Besnik Hoxha, 20 vjeç nga Tirana dhe Nexha Kaba, 29 vjeç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.197Z

Rruga Tiranë- Elbasan, ndërtimi me koncension

Rruga e re që do të lidhë Tiranën me Elbasanin mund të jetë rasti i parë i një koncensioni në rrugët shqiptare. Projektuesi i rrugëve Faruk Kaba thotë se aksi që nis nga Durrësi për të përfunduar në Elbasan, vec një koncensioni të pastër nuk përjashtohet mundësia të ndërtohe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama