Rezultate te kerkimit per termin: +Kakavije

Total: 1296
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.324Z

Pranga emigrantit shqiptar Transportonte droge drejt Greqise

Te tjera rreth shkrimit FOTOT KAKAVIJE ndash Nje emigrant shqiptar me banim ne Greqi eshte prangosur prane doganes se Kakavijes. Efektivat e Policise Kufitare te Stacionit te Policise Kufitare Kakavije kane ndaluar emigrantin nga Fieri i cili do te trafikonte lende narkotike ne drejtim t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.798Z

Ndalimi në Kakavijë, AK: Po shkelet dinjiteti shqiptar

TIRANE- Aleanca Kuqezi ka reaguar per ndalimin e shqiptareve nga autoritetet greke ne Kakavije, duke e quajtur veprimin e perseritur dhe qe shkel dinjitetin e shqiptareve. Permes nje deklarate per mediat, AK ka thene se nje veprim i tille duhet te denohet, nderkohe qe Ministria e Jashtme duhet te zb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.677Z

Shoferët grekë sulmojnë një autobus shqiptar, i thyejnë xhamat

Një autobus shqiptar i linjës Shqipëri- Greqi është sulmuar nga disa shoferë grekë. Mësohet se shoferët grekë i kanë thyer xhamat autobusit shqiptar, por për fat nuk ka pasur të lënduar. Sulmi i shoferëve grekë ka ndodhur në momentin kur autobusi po pushonte në Konic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.959Z

Klandestinet dynden drejt Kakavijes pika kufitare ne gatishmeri

Dyndje klandestinesh nga vendet e treta. Policia Kufitare ne Gjirokaster, prej disa ditesh ka nderrmare operacion per kapjen dhe kthimin e tyre andej nga kane ardhur. Duket se trafikantet kane shfrytezuar mire situaten e fluksit ne Kakavije per te kaluar nepermjet kufirit jeshil, klandestine e huaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.410Z

Toponimet/ Ministria e Brendshme e Greqisë: Lëvizje pa probleme nga 13 Prilli deri më 5 Maj

Ministria e Rendit e Greqisë vendos lejimin e lëvizjes së emigrantëve shqiptarë që kanë probleme me toponimet nga data 13 Prill deri në 5 Maj. Sipas një udhëzimi të Ministrisë greke të Rendit të gjithë emigrantët shqiptarë që kanë probleme me toponimet do të mund të kalojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.283Z

Deportohet si klandestin, kapet i arratisuri nga burgu

Kakavije- I arratisuri nga burgu i Rrogozhines, qe perfitoi nga leja qe mori per sjellje te mire, kapet pas deportimit si klandestin nga policia greke. Megjithese ka dhene identitet te rreme per Policine Kufitare ne Kakavije, fakti se homologet greke kishin deklaruar qe ishte pa dokumente te rregull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.483Z

Kakavijë, sekuestrohet 5 kg heroinë; në pranga poseduesi

Policia Kufitare godet një tjetër rast të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike, duke sekuestruar  rreth 5 kg lëndë narkotike e dyshuar heroinë. Në pranga ka rënë shtetasi Agron Allkaj, 56 vjeç. Arrestimi është bërë sot në Kakavijë,  nga punonjësit e Policisë Kufitare.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama