Rezultate te kerkimit per termin: +Kalifornis

Total: 424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.632Z

SHBA, 19 të plagosur nga përplasja e një treni me një kamion

T paktn 19 persona kan mbetur t plagosur si pasoj e prplasjes t nj treni dhe nj kamioni n pjesn jugore t Kalifornis. Dshmitart than se aksidenti ndodhi pasi kamioni ishte ndalur n shinat e trenit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.057Z

Kalifornia përballet me zjarre të mëdha, evakuohen banorët (Video)

Qindra banorë të Kalifornisë veriore janë evakuuar si pasojë e zjarreve të mëdha që kanë përfshirë Kaliforninë, që kanë lënë të shkrumbuara territore të mëdha të vendit. Sipas të dhënave, de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.768Z

Schwarzenegger president i BE !?

Arnold Schwarzenegger, i cili bëri një kalim domethënës nga Hollywood-i në Gurvernator i Kalifornisë, synon të fitojë tashmë një tjetër pozicion, atë të kreut të ardhshëm të Bashkimit Evropian, raportojnë mediat ame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.031Z

Bombardues ruse i afrohen Kalifornise

Avionët luftarakë amerikanë kanë ndërprerë bombardues rusë në brigjet e Alaskës dhe Kalifornisë gjatë këtij muaji, në ato që mund të konsiderohen si incidentet e fundit mes një serie përplasjesh ajrore mbi Paqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.055Z

Justin dhe Selena, prap bashkë

 Justin Bieber dhe Selena Gomez kanë ngritur spekulimet se ata mund të jenë pajtuar, pasi janë parë pranë njëri-tjetrit shumë afër shtëpisë së tinejxherit në Calabasas të Kalifornisë. Bukuroshja dhe tinejxheri janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.796Z

SHBA, zjarrfikësit vazhdojnë betejën me zjarrin në Kaliforni

LOS ANXHELOS- Një numër i madh zjarrfikësish luftuan sot me një zjarr të madh pranë parkut kombëtar "Yosemite" në Kaliforni, që kërcënon mijëra banesa aty pranë, njoftuan autoritetet. Përmasat e zjarrit të mbiquajtur "Ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.786Z

Bombarderët rusë kërcënuan Amerikën në Ditën e Pavarësisë

Derisa në SHBA festohej Dita e Pavarësisë, aeroplanët luftarak amerikan kanë fluturuar në mënyrë që t’i parandalojnë dy bombarderë rus të hyjnë në hapësirën ajrore amerikane afër Alaskës dhe Kalifornis&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama