Rezultate te kerkimit per termin: +Kalifornis

Total: 424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.898Z

Shvarceneger ikën nga posti i guvernatorit të Kalifornisë

Arnold Shvarceneger do te largohet sot nga posti i guvernatorit të Kalifornisë, duke ia lënë vendin demokratit Xheri Braun, i cili ka qenë guvernator i këtij shteti në periudhën 1975 - 1983.   Aktori i famshëm dhe ish ylli i Hollivudit e lë Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.748Z

Shtëpitë e së ardhmes

KALIFORNI-Shtëpitë e së ardhmes po reklamohen në qytetin Irvine të Kalifornisë në kuadër të një programi të Departamentit amerikan të Energjisë. Ky është një aktivitet dy vjeçar në të cilin 20 ekipe stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.453Z

“Facebook” paditet për falsifikim të “Pëlqimeve”

 KALIFORNI- Anthony Ditirro, një banor i pjesës veriore të Kalifornisë ka paditur “Facebook” në Gjykatën e Qarkut. Ditirro prentendon se “Facebook” ka falsifikuar pëlqimin e tij duke e shtuar atë tek fansat e USA Today. Ai pohon se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.197Z

Kalifornia ne flake me mijera shperngulen

Të paktën 6 mijë persona janë shpërngulur nga disa lokalitete të Kalifornisë, pasi mbi 400 hektarë janë përfshirë nga flakët, informuan të martën burimet policore. Aktualisht, për zjarrëfikëset po rezulton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.632Z

SHBA, 19 të plagosur nga përplasja e një treni me një kamion

T paktn 19 persona kan mbetur t plagosur si pasoj e prplasjes t nj treni dhe nj kamioni n pjesn jugore t Kalifornis. Dshmitart than se aksidenti ndodhi pasi kamioni ishte ndalur n shinat e trenit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.057Z

Kalifornia përballet me zjarre të mëdha, evakuohen banorët (Video)

Qindra banorë të Kalifornisë veriore janë evakuuar si pasojë e zjarreve të mëdha që kanë përfshirë Kaliforninë, që kanë lënë të shkrumbuara territore të mëdha të vendit. Sipas të dhënave, de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.768Z

Schwarzenegger president i BE !?

Arnold Schwarzenegger, i cili bëri një kalim domethënës nga Hollywood-i në Gurvernator i Kalifornisë, synon të fitojë tashmë një tjetër pozicion, atë të kreut të ardhshëm të Bashkimit Evropian, raportojnë mediat ame

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama