Rezultate te kerkimit per termin: +Kampion

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.099Z

Daja prezantohet te Skënderbeu: Erdha për tju shpallur kampionë!

Ilir Daja ka marrë zyrtarisht drejtimin e Skënderbeut dhe ka drejtuar seancën e parë të kuqebardhëve, në fushën e Tropikal Resort. Trajneri kryeqytetas është prezantuar ditën e sotme nga presidenti i klubit juglindor, Ardian Takaj. Presidenti i Ujqërve të Dëborës vendosi largimin e it

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.906Z

Trukimet, UEFA pezullon për një vit Skënderbeun nga kupat e Europës

UEFA ka pezulluar për një vit nga kupat e Europës skuadrën e Skënderbeut. Vendimi ka ardhur pas trukimit të rezultatit të ndeshjeve në takimet europiane, për të cilat UEFA hetonte prej disa kohësh skuadrën korçare. Skënderbeu ka të drejtë apelimi në CAS për këtë vendim. Pak dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.911Z

Trukimet, UEFA pezullon për një vit Skënderbeun nga Europa

UEFA ka pezulluar për një vit nga kupat e Europës skuadrën e Skënderbeut. Vendimi ka ardhur pas trukimit të rezultatit të ndeshjeve në takimet europiane, për të cilat UEFA hetonte prej disa kohësh skuadrën korçare. Skënderbeu ka të drejtë apelimi në CAS për këtë vendim. Pak dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.810Z

Cilët janë 12 presidentët e Superligës shqiptare

President. Sipas fjalorit të gjuhës shqipe është ai që zgjidhet për një periudhë kohe për të drejtuar një organizatë ose një institucion politik. Ndërkohë që dekadën e fundit të shekullit XX kjo fjalë iu shtua edhe botës së futbollit me një ndryshim goxha thelbësor. President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.544Z

Seria A, Ganz dhe Vierchowod flasin skuadrat pretendente për titull

Roma dhe Milani mund te fitojne titullin kampion ne Serine A. Ky eshte opinioni i dy ish-futbollisteve te njohur te kampionatit italian Maurizio Ganz dhe Pietro Vierchowod. Duke folur ekskluzivisht per Alsat, ata jane shprehur se gara per te marre trofeun eshte e hapur, megjithëse per momentin Inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.519Z

Cana do fitore me Lionin, pastaj titulli ne France

Olimpiku i Marsejes ndodhet tre ndeshje larg suksesit me te madh, qe prej vitit 1992. Marseja qe drejtohet nga trajneri Erik Geretes do te perballet me Lionin, te cilit synon qe t'i marre kuroren e ketij edicioni. Kapiteni i Olimpikut te Marsejes, Lorik Cana deklaron me bindje se ne rast fitoreje nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.903Z

Tirana kerkon shkeputjen, prove Lushnja

Tirana qe kryeson Kategorine Superiore do te luaje kete jave perballe Lushnjes, Dinamo perballe Apolonise dhe Vllaznia do te prese ne "Loro Borici" ekipin e Bylisit. Faza e trete do te ngreje siparin te shtunen, me ndeshjet e javes se 23-te. Ekipet kryesuese do te kene kalendar relativisht te lehte.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama