Rezultate te kerkimit per termin: +Kampion

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.154Z

ATLETICO MADRID KAMPION

Skuadra e Atletico Madridit është shpallur kampion i La Ligas, duke ia marrë kët titull dy favoritëve, Barcelonës dhe Real Madirdit. Los Cholchoneros në javën e fundit, në stadiumin “ferr” të Camp Nou, arritën barazim me Barcelon&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.956Z

Juventus zyrtarisht kampion i Italisë

Gazeta ShqipJuventusi është shpallur për të dytin vit radhazi kampion i Italisë, duke e mbyllur sezonin me fitoren 1-0 ndaj Palermos. Ekipi i Juves do të shpallej kampion edhe nëse merrte një barazim, por fitorja ishte qershia mbi tortë për kampionët e rinj të futbollit italian. Edhe pse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.853Z

Tirana kerkon titullin kampion

0 brbr brbrTirana po i jep fund pergatitjeve per te nisur kampionatin Ekipi kryeqytetas sezonin e kaluar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.080Z

MotoGP Lorenzo shpallet kampion

Casey Stoner tregoi që mbetet i pamposhtur në shtëpinë e tij. Për të gjashtin vit radhazi, piloti australian i Hondas fitoi garën për çmimin e madh të Australisë. Por gëzimi më e madh i takoi spanjollit të Yamahas Jorge Lorenzo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.212Z

Alban Ahmeti, kampion bote ne Mai Thai

Sami Bacaj Alban Ahmeti me vendbanim në Regensburg të Gjermanise, ia doli që të shpallet Kampion Botëror në Mai Thai- kategoria -80 kg, duke mposhtur Algjerianin Bakar Bakarat, i cili në kikbkos ka mposhtur edhe Mirdi Limanin. Ai në këtë duel të zhvilluar në vendbanimin e tij në Regen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.173Z

Hamilton kampion bote ne formula 1

Luis Hamilton i Meclaren shpallet kampion bote ne formula 1.Piloti anglez pavaresisht se u rendit ne vendin e 5-te arriti piket e mjaftueshme per te qene kampion bote.Ne renditjen e kontruktorve kampion u shpall skuderia e Ferrarrit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.774Z

Alkmar shpallet kampion

Alkmar eshte skuadra kampione e Hollan- des.Skuadra e Vangala ka fituar kampio- natin hollandez 3 jave para perfundimit te kampionatit.Pavaresisht se u munden te treja pretendenet, Alkmar shpallet matematikisht kampion duke lene mbrapa Twenten dhe Ajaksin.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama