Rezultate te kerkimit per termin: +Kampion

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.080Z

MotoGP Lorenzo shpallet kampion

Casey Stoner tregoi që mbetet i pamposhtur në shtëpinë e tij. Për të gjashtin vit radhazi, piloti australian i Hondas fitoi garën për çmimin e madh të Australisë. Por gëzimi më e madh i takoi spanjollit të Yamahas Jorge Lorenzo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.212Z

Alban Ahmeti, kampion bote ne Mai Thai

Sami Bacaj Alban Ahmeti me vendbanim në Regensburg të Gjermanise, ia doli që të shpallet Kampion Botëror në Mai Thai- kategoria -80 kg, duke mposhtur Algjerianin Bakar Bakarat, i cili në kikbkos ka mposhtur edhe Mirdi Limanin. Ai në këtë duel të zhvilluar në vendbanimin e tij në Regen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.173Z

Hamilton kampion bote ne formula 1

Luis Hamilton i Meclaren shpallet kampion bote ne formula 1.Piloti anglez pavaresisht se u rendit ne vendin e 5-te arriti piket e mjaftueshme per te qene kampion bote.Ne renditjen e kontruktorve kampion u shpall skuderia e Ferrarrit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.774Z

Alkmar shpallet kampion

Alkmar eshte skuadra kampione e Hollan- des.Skuadra e Vangala ka fituar kampio- natin hollandez 3 jave para perfundimit te kampionatit.Pavaresisht se u munden te treja pretendenet, Alkmar shpallet matematikisht kampion duke lene mbrapa Twenten dhe Ajaksin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.092Z

Sukaj, kampion në Iran me Sepahanin

Xhevahir Sukaj është shpallur kampion në kampionatin iranian të futbollit, me skuadrën e tij Sepahan. Kësaj të fundit i ka mjaftuar një barazim pa gola në ndeshjen e djeshmja, e cila përkonte edhe me javën e fundit të sezonit ndaj Mes Sarsheshme për tu shpallur kampion me një pikë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.643Z

Tirana shpallet kampion

Tirana shpallet kampion per te 24-ten here ku ne ndeshjen finale mundi Vllaznine me rezultatin 2-1. Golat e Devi Mukes ne minuten e 2-te dhe te Memellit ne 30-ten i dhane, per te 24 here kampionatin bardhebluve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.301Z

Cana, rrezikohet titulli kampion

Olimpiku i Marsejes barazoi 2-2 me Toluzen, duke vene ne rrezik titullin kampion. Lorik Cana kerkohet nga Liverpuli, por ka deklaruar se para se te mendoje ndonje largim te mundshem ne ekipe te tjera synon te fitoje trofeun e titullit kampion ne France. Olimpiku i Marsejes pavaresisht barazimit te f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama