Rezultate te kerkimit per termin: +Karabak

Total: 153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.405Z

Karabak, Agolli e Teli titullarë në barazim

Azerbajxhan Ansi Agolli dhe Admir Teli janë aktivizuar si titullarë në ndeshjen e parë të kampionatit azerbajxhanas me Karabak. Dy mbrojtësit shqiptarë janë aktivizuar gjatë gjithë 90 minutave, në sfidën që skuadra e drejtuar nga tekniku Gurban Gurbanov ka barazuar me rezultatin 1-1 n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.121Z

Nagorni-Karabak, Azerbajxhani njofton armëpushimin

Azerbajxhani njoftoi vendosjen e një armëpushimi të njëanshëm në përplasjet me forcat armene për rajonin e shumëdiskutuar të Nagorni-Karabakut. Azerët, sipas zëdhënësit të Ministrisë së Brendshme, po e hedhin këtë hap në përgjigje të thirrjeve ndërkombëtare për ndalimin e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.047Z

Teli e Agolli gola ne fitoren e Karabak

Në turin tjetër të Europa Leagua do të kalojë edhe Armid Teli edhe Ansi Agolli, dy futbollistët shqiptarë të cilët kanë qenë protagonistë të padiskutueshëm në sigurimin e kualifikimit të skuadrës së tyre FK

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.758Z

G8, dëshiron zgjidhje paqësore të konfliktit Nagorno-Karabak

Liderët e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Rusisë i kanë bërë thirrje Armenisë dhe Azerbajxhanit që të lëvizin drejt një zgjidhjeje paqësore të konfliktit në Nagorno-Karabak. Deklarata e përbashkët e president&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:38.966Z

Klinton e shqetësuar për tensionet në Nagorni-Karabak

Sekretarja amerikane e shtetit Hillari Klinton paralajmëroi të hënën se tensionet ndërmjet Armenisë dhe Azerbajxhanit mbi Nagorni-Karabakun mund të eskalojë në një konflikt shumë më të gjerë. Klinton gjendet kryeqytetin armen Jer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.807Z

Nga Nagornij Karabak në Ballkan

Takimet e veçanta që organizoi Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në Soçi në 9 gusht, me presidentët e dy shteteve e Azerbajxhanit dhe takimi trepalësh i tyre në 10 gusht, janë më shumë një mesazh diplomatik dhe gjeopolitik drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.945Z

Champions, Kukësi pärballë Agollit. Sfida e parë në Loro Boriçi

Do të jetë Qarabagu, skuadra ku luan prej shumë vitesh ish kapiteni i kombëtares shqiptare Ansi Agolli, rivali i Kukësit në turin e dytë të UEFA Champions League. Kampionët e Azerbajxhanit barazuan pa gola ndaj kampiones së Sllovenisë, Olimpia Lubljana në sfidën e kthimit të turit të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama