Rezultate te kerkimit per termin: +Karabak

Total: 153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.203Z

Turqi-Armeni, sot marrëveshja historike për paqen

Autoritetet turke u shprehën shumë të kënaqura për bisedimet e mbajtura nga liderët e Armenisë si edhe të Azerbaixhanit, të cilët diskutuan për rajonin problematik dhe të diskutueshëm, Nagorni-Karabak. Shumë analistë politikë i shohin këto bisedime mes dy vendeve si një premisë po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.609Z

Beqiri dhe Teli, humbje që mund tu kushtojnë titullin

Azerbajxhan Fundjavë e hidhur për dy futbollistët shqiptarë që militojnë në Premierligën e Azerbajxhanit. Skuadra e Kazar Lenkoran ku militon Elvin Beqiri ka humbur 1-0 në fushën e kryesuesve të kampionatit, Inter Baku. Mbrojtësi shkodran është aktivizuar si titullar në radhët e &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.436Z

Dopietë e Ahmet Januzit, kualifikohet Vorskla

Dy gola të Ahmed Januzit i dhuruan Vorskla Poltava kualifikimin në turin e tretë të Ligës së Europës. Ukrainasit fituan 3-0 me Glentoranin e Irlandës së Veriut, ndërkohë që dhe takimin e parë e kishin fituar 2-0, me golin e dytë të shënuar po nga sulmuesi kosovar. Golin e parë Januz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.395Z

Klubi azer uron Ansi Agollin

Klubi kampion i Azerbajxhanit, FK Karabak, i ka dërguar një mesazh urimi yllit të ekipit të tyre, Ansi Agollit, dhe përfaqësueses kuqezi pas eleminimit nga Euro 2016. Klubi kampion i Azerbajxhanit, FK Karabak, është një prej tifozëve më të mëdhenj të kombëtares shqiptare të futbollit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.616Z

Mbrojtësi Teli, karton të kuq në barazimin e Karabakut

Në fundjavën e ardhshme, Admir Teli do të mungojë për herë të parë në radhët e skuadrës Karabak, në kampionatin azer. Mbrojtësi shkodran do të jetë i pezulluar në takimet e javës së 14-të, për faktin se është ndëshkuar me karton të kuq në sfidën që skuadra e tij barazoi 1-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.344Z

 Besa fiton 3-2 me Brazilin BKjo ishte miqësorja e katërt e formacioni të Ilir Dajës gjatë përgatitores në Turqi, të gjitha të fituara.

Besa fitoi 3-2 me seleksionin brazilan, skuadër me të cilën Tirana humbi po 3-1 disa ditë më parë. Grizha (10’), Krasinqi (55’) dhe Fortunat (61’) shënuan për kavajasit. Skuadra braziliane shkurtoi diferencën në minutat 40 (1-1) dhe 78 (3-2). Kjo ishte miqësorja e katërt e forma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.866Z

 Besa fiton 1-0 me KarabakNë dy të parat, Besa fitoi me skuadrën modeste gjermane, Boner SC (1-0) dhe kundër Flamurtarit (2-0).

Besa fitoi 1-0 me Karabak të Azerbajxhanit (skuadër ku luajnë tre shqiptarë: Admir Teli, Artim Shaqiri e Zekeria Ramadani). Golin e vetëm të takimit e shënoi Fitim Haliti. Kjo ishte miqësorja e tretë e formacioni të Ilir Dajës gjatë përgatitores në Turqi. Në dy të parat, Besa fito

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama