Rezultate te kerkimit per termin: +Karabak

Total: 153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:38.966Z

Klinton e shqetësuar për tensionet në Nagorni-Karabak

Sekretarja amerikane e shtetit Hillari Klinton paralajmëroi të hënën se tensionet ndërmjet Armenisë dhe Azerbajxhanit mbi Nagorni-Karabakun mund të eskalojë në një konflikt shumë më të gjerë. Klinton gjendet kryeqytetin armen Jer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.807Z

Nga Nagornij Karabak në Ballkan

Takimet e veçanta që organizoi Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në Soçi në 9 gusht, me presidentët e dy shteteve e Azerbajxhanit dhe takimi trepalësh i tyre në 10 gusht, janë më shumë një mesazh diplomatik dhe gjeopolitik drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.945Z

Champions, Kukësi pärballë Agollit. Sfida e parë në Loro Boriçi

Do të jetë Qarabagu, skuadra ku luan prej shumë vitesh ish kapiteni i kombëtares shqiptare Ansi Agolli, rivali i Kukësit në turin e dytë të UEFA Champions League. Kampionët e Azerbajxhanit barazuan pa gola ndaj kampiones së Sllovenisë, Olimpia Lubljana në sfidën e kthimit të turit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.620Z

Gallatasarai i Canës,“shëtitje” në Ukrainë

Janë pesë futbollistët shqiptarë që luajnë ende në Ligën e Evropës: Lorik Cana (Gallatasarai), Hamdi Salihi, Atdhe Nuhiu (Rapidi i Vjenës), Admir Teli dhe Ansi Agolli (Karabak). Nga shorti i hedhur dje vetëm Gallatasarai i Lorik Canës e ka teorikisht më të lehtë kalimin e turit. Turqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.607Z

Cana, Agolli e Teli kalojne në "play-off"

Europa League Pas Hamdi Salihit, i cili militon te Rapidi i Vjenës, edhe tre lojtarë të tjerë shqiptarë vazhdojnë aventurën në kupat e Europës. Lorik Cana me Gallatasarain dhe Ansi Agolli e Admir Teli me Karabak kanë fituar të drejtën të luajnë në turin “playoff” të Euro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.765Z

Beqiri fiton derbin me Telin e Agollin

Azerbajxhan Elvin Beqiri fiton derbin shqiptar ne kampionatin elitar ne Azerbajxhan Premier League. Khazar Lenkoran skuadra ku militon mbrojtesi shkodran ka fituar 0-1 ne fushen e Karabak ekipit ku luajne dy futbolliste te tjere te Kombetares Admir Teli dhe Ansi Agolli. Te tre kuqezinjte jane aktiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.203Z

Turqi-Armeni, sot marrëveshja historike për paqen

Autoritetet turke u shprehën shumë të kënaqura për bisedimet e mbajtura nga liderët e Armenisë si edhe të Azerbaixhanit, të cilët diskutuan për rajonin problematik dhe të diskutueshëm, Nagorni-Karabak. Shumë analistë politikë i shohin këto bisedime mes dy vendeve si një premisë po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama