Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Total: 592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.019Z

Karaburun sekuestrohet gomonia

Sekuestrohet nje fomone ne Gjirin e Shen Janit ne Karaburun. Sipas informacionit te marre nga policia kufitare gjate nates eshte identifikuar nje mjet ne afersi te Gjirit te Vlores. Forcat kufitare jane vene ne ndjekje te gomones duke i bere thirrje drejtuyesve te saj per te ndaluar.Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.542Z

Mbytet skafi në Karaburun, shpëtohen 7 turistë shqiptarë

Share Porti i Vlores Shtatë persona shqiptarë kanë mundur që të shpëtojnë, ndërsa skafi i tyre është mbytur. Sipas burimeve të policisë, skafi ishte nisur nga Orikumi i Vlorës dhe është mbytur në Karaburun. Skafi 9 metra i gjatë me 7 turistët shqiptarë ka pësuar avari dhe ka mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.539Z

Sekuestrimi i truallit në Karaburun, ndalohen edhe 3 shtetas të tjerë

Në vijim të hetimeve të prokurorisë lidhur me sekuestrimin e 220 ha truall në plazhin e Shën Vasilit në Karaburun, janë ndaluar edhe tre shtetas të tjerë. Në vijim të hetimeve nga organi i akuzës, mbrëmjen e së mërkurës është bërë ndalimi i shtetasve: Blerina Dhrami, ish-nëpun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.356Z

Vlorë, gjendet një gomone 8 m në Karaburun

Policia Kufitare e Vlorës, gjatë orëve të para të ditës së dielë, nga burimet dhe informacionet qe ka pas, ka konstatuar një gomone rreth 8 m të gjatë duke lëvizur rreth zonës së Sazanit dhe Karaburunit. Rojet bregdetare janë vënë në ndjekje të saj dhe rreth orës 7 të paradit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.069Z

Vlorë, gjendet i mbytur një zhytës 34-vjeçar në Karaburun

Një trup i pajetë është gjetur në vendin e quajtur Shpella e Haxhi Ali-ut, në Vlorë, në zonën e Karaburinit. Policia njofton se viktima është identifikuar si Armando Hallvaxhiu, 34 vjeë nga Tirana i cili merrej me zhytje. Trupi i pajetë po transportohet në morgun e Spitalit Rajonal Vlo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.348Z

Konfiskohet 100 milionë euro tokë në Karaburun

Prokuroria e Vlorës ka vendosur nën sekuestro 220 hektarë tokë në zonën e Karaburunit, vlera e të cilës përllogaritet sipas çmimeve zyrtare në rreth 100 (njëqind) milionë euro, e dyshuar si e përfituar në bazë të dokumenteve të falsifikuar. Prokuroria e Vlorës ka nisur krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.045Z

Në Karaburun, destinacioni më i preferuar për pushuesit

Sazani dhe Karaburuni nuk janë më një zbulim i ri për pushuesit e turistët. Me qindra janë qytetarët që nisen çdo ditë nga brigjet e Vlorës drejt këtyre destinacioneve, për të shijuar bukuritë dhe magjitë që natyra i ka falur kësaj zone. Në Karaburun mund të shkohet përmes rrug

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama