Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Total: 592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.542Z

Mbytet skafi në Karaburun, shpëtohen 7 turistë shqiptarë

Share Porti i Vlores Shtatë persona shqiptarë kanë mundur që të shpëtojnë, ndërsa skafi i tyre është mbytur. Sipas burimeve të policisë, skafi ishte nisur nga Orikumi i Vlorës dhe është mbytur në Karaburun. Skafi 9 metra i gjatë me 7 turistët shqiptarë ka pësuar avari dhe ka mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.539Z

Sekuestrimi i truallit në Karaburun, ndalohen edhe 3 shtetas të tjerë

Në vijim të hetimeve të prokurorisë lidhur me sekuestrimin e 220 ha truall në plazhin e Shën Vasilit në Karaburun, janë ndaluar edhe tre shtetas të tjerë. Në vijim të hetimeve nga organi i akuzës, mbrëmjen e së mërkurës është bërë ndalimi i shtetasve: Blerina Dhrami, ish-nëpun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.356Z

Vlorë, gjendet një gomone 8 m në Karaburun

Policia Kufitare e Vlorës, gjatë orëve të para të ditës së dielë, nga burimet dhe informacionet qe ka pas, ka konstatuar një gomone rreth 8 m të gjatë duke lëvizur rreth zonës së Sazanit dhe Karaburunit. Rojet bregdetare janë vënë në ndjekje të saj dhe rreth orës 7 të paradit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.069Z

Vlorë, gjendet i mbytur një zhytës 34-vjeçar në Karaburun

Një trup i pajetë është gjetur në vendin e quajtur Shpella e Haxhi Ali-ut, në Vlorë, në zonën e Karaburinit. Policia njofton se viktima është identifikuar si Armando Hallvaxhiu, 34 vjeë nga Tirana i cili merrej me zhytje. Trupi i pajetë po transportohet në morgun e Spitalit Rajonal Vlo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.348Z

Konfiskohet 100 milionë euro tokë në Karaburun

Prokuroria e Vlorës ka vendosur nën sekuestro 220 hektarë tokë në zonën e Karaburunit, vlera e të cilës përllogaritet sipas çmimeve zyrtare në rreth 100 (njëqind) milionë euro, e dyshuar si e përfituar në bazë të dokumenteve të falsifikuar. Prokuroria e Vlorës ka nisur krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.045Z

Në Karaburun, destinacioni më i preferuar për pushuesit

Sazani dhe Karaburuni nuk janë më një zbulim i ri për pushuesit e turistët. Me qindra janë qytetarët që nisen çdo ditë nga brigjet e Vlorës drejt këtyre destinacioneve, për të shijuar bukuritë dhe magjitë që natyra i ka falur kësaj zone. Në Karaburun mund të shkohet përmes rrug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.764Z

Vlore dy vatra zjarri ne Llogara e Karaburun

VLOREuml- Mesditen e sotme eshte njoftur per dy vatra zjarri te rena ne Vlore. Vatrat e zjarrit kane rene ne Llogara dhe Karaburun ndersa mesohet se drejt vendit te ngjarjes jane nisur zjarrfikesit. Me problematike paraqitet vatra e zjarrit qe ka rene ne Karaburun pasi favorizohet nga era dhe terren

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama