Rezultate te kerkimit per termin: +Karmen

Total: 159
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.889Z

“Karmen” shfaqet për 5 ditë në TOB

TIRANë- Nga data 11 deri në 16 Prill, Teatri i Operas dhe Baletit, falë një bashkëpunimi me grupin e mirënjohur italian ‘Balleto del Sud’, do të shfaqin spektaklin “Karmen”, me koreografi të Fredi Francutit nën muzikën e Bizet, Albeniz, Chabrier, dhe Massenet. Disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.992Z

Enada: Karmen, ëndrra ime e realizuar

 Alma Mile Me atë buzëqeshje të madhe ajo është çarmatosëse. Megjithatë nuk ishte kjo arsyeja pse koreografi Fredy Manzutti e mori në trupën e tij si soliste. Nga data 7-14 nëntor, Enada Hoxha dhe Gerd Vaso, dy solistët e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit interpretuan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.540Z

Karmen Elektra: “Jam e bukur dhe e talentuar”

Është një nga femrat më të bukura dhe të dëshiruara në botë. Seksi dhe joshëse, modele, aktore dhe këngëtare, pozon me veshje intime të zeza transparente për kopertinën e revistës “Jack” dhe në shërbimin e pasur fotografik tregon sesi bukuria e jashtme vlen, por “askush nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.919Z

Opera "Karmen", ndër më të shfaqurat dhe më të bukurat në botë

Dekada të tëra vitesh kanë vërtetuar se opera "Karmen" ka një magnetizëm të pashtershëm dhe universal . Ajo u bë për një kohë të shkurtër e njohur për skenat e teatrove më të rëndësishme të botës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.899Z

Prapë Anbeta klasike

  Interpreton në Macerata në operën “Carmen” të Bizesë me regji të Dante Ferretit Më 2007 ishta magjistarja që magjepsi publikun italian tek “Makbethi”. Tepër e hijshme për të qenë një shtrigë shekspiriane. Këtë vit është femra provokuese, e lirë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.088Z

Spanjë, gjen gjyshen e humburduke perdorur Google Maps

Spanjë - Në Spanjë zbulimi më i ri i Google Maps, “Mountain View”, ose siç quhet ndryshe dhe “makina e kohës”, ka rezultuar mjaft i dobishëm në një rast shumë të veçantë.Karmen Pakeko është një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.893Z

Enada Hoxha, Cigania qe te mahnit me “Karmenin”

Duket sikur fati po tregohet shumë bujar me primabalerinën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, Enada Hoxha. Pas duartrokitjeve që mori në Itali me “Karmen” nesër do të vij për herë të parë për publikun shqiptar me rolin e “Karmen”. Enda Hoxha është balerina e Parë e T

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama