Rezultate te kerkimit per termin: +Karmen

Total: 159
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.899Z

Prapë Anbeta klasike

  Interpreton në Macerata në operën “Carmen” të Bizesë me regji të Dante Ferretit Më 2007 ishta magjistarja që magjepsi publikun italian tek “Makbethi”. Tepër e hijshme për të qenë një shtrigë shekspiriane. Këtë vit është femra provokuese, e lirë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.088Z

Spanjë, gjen gjyshen e humburduke perdorur Google Maps

Spanjë - Në Spanjë zbulimi më i ri i Google Maps, “Mountain View”, ose siç quhet ndryshe dhe “makina e kohës”, ka rezultuar mjaft i dobishëm në një rast shumë të veçantë.Karmen Pakeko është një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.893Z

Enada Hoxha, Cigania qe te mahnit me “Karmenin”

Duket sikur fati po tregohet shumë bujar me primabalerinën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, Enada Hoxha. Pas duartrokitjeve që mori në Itali me “Karmen” nesër do të vij për herë të parë për publikun shqiptar me rolin e “Karmen”. Enda Hoxha është balerina e Parë e T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.138Z

Nenes se Kasijasit, te fiket gjate penalltive

Itali - Spanje nuk ka qene nje ndeshje e bukur, por ka dhene emocione. Te forta madje. Per nenen e portierit iberik, Iker Kasijas, ato kane qene te paperballueshme, teksa i kane rene te fiket ne stadiumin e Vjenes, gjate ekzekutimit te penalltive. Zonja Maria del Karmen nuk i perballoi dot emocionet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.706Z

Shpetohen 450 femije ne Meksike abuzoheshin seksualisht

brbrPolicia ne Meksike ka shpetuar me shume se 450 te mitur ne nje shtepi femijebrbr brbrDyshohet se me ta eshte abuzuar seksualisht nga stafi Pronarja e kesaj shtepie Rosa del Karmen Verduzko dhe tete punonjes te shtepise se quajtur Familja e madhe jane arrestuarbrbr brbrNe ndertese jetonin 278 dje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.383Z

La Liga, harrjeni orën 22:00, El Classico në 18:00

Lamtumirë ndeshje të orës 22:00! Në Spanjë po mendojnë të kthejnë mbrapsht një vendim të marrë nga Francisko Franco rreth 70 vjet më parë. Në atë kohë, Gjermania naziste e nxiti Francën t’i çonte akrepat e orës një orë para dhe të njëjtën gjë bëri edhe aleati iberik.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.541Z

Joshja në skenë ka emrin Anbeta

MACERATA – Të lehtë nuk ka vetëm fizikun, por edhe inteligjencën, që lexohen në sytë e mëdhenj, por më së shumti nga mënyra e të folurit. E shkëlqyer, edhe pse e mësuar prej pak vitesh. Anbeta Toromanin, balerinën e parë në operën “Karmen” me regji të Ferretit dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama