Rezultate te kerkimit per termin: +Karts

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.839Z

Ambasada amerikane vlerson bashkpunimin politik

Koht e fundit ka nj prparim domethns n prpjekjet e Shqipris pr t prmbushur standardet e bazuara mbi rezultatet e NATO-s, si jan prvijuar n Planin e Veprimit pr Antarsim. Kt e kat ditu Ambasada Amerikane n Tiran prmes nj deklarate pr shtyp, ku vlerson bashkpunimin politik pr realizimin e reformave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Shqiptarët do të udhëtojnë shumë shpejt pa viza drejt Bashkimit Europian

sht ky mesazhi i dhn sot n Dubrovnik t Kroacis ku po mbahet samiti i liderve t Europs dhe Ameriks Veriore, nga kryeministri francez Fransua Fijo. N deklaratn e tij t hapjes n samit, Fijo tha se antarsimi n Bashkimin Europian i vendeve t rajonit sht shum i rndsishm sikundr edhe procesi i lvizjes s li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.881Z

Berisha: Dixhitalizimi i shëndetësisë prioritet i qeverisë

Kryeministri Berisha mblodhi grupin e puns mbi dixhitalizimin n sektorin e shndetsis, n kuadr t programit t qeveris pr “Shqiprin Dixhitale”. Sipas Kryeministrit dixhitalizimi n shndetsi sht nj prioritet i qeveris. Berisha vuri theksin mbi rndsin e Karts Elektronike t Shndetit si nj elem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

SHBA, Mediu merr pjes n Ministerialin e Mbrojtjes t A3

Ministrat e Mbrojtjes s Shqipris, Kroacis, Maqedonis dhe Zv/Asistent Sekretari i Mbrojtjes pr Politikat e NATO-s dhe ato Evropiane, Daniel Fata, shprehn angazhimin e tyre maksimal pr t forcuar bashkpunimin prmes iniciativs s Karts s Adriatikut. Ministri Mediu njohu t pranishmit me prpjekjet e Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Poni: Kartat e identitetit me elementë të shumtë sigurie

Disa dit pasi prfaqsues t opozits, deklaruan n Parlament se nj nga format e manipulimit t zgjedhjeve t 28 qershorit ishte edhe ajo nprmjet falsifikimit t kartave t identitetit, zvends ministri i Punve t Brendshme Ferdinand Poni shpjegon arsyet e pamundsis s fabrikimit t nj prej dokumenteve me stand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Tafaj: Diplomat tona njihen në Europë

Diplomat universitare q merren n Fakultetet tona jane njsoj me diplomat europiane. Ky vlersim vjen nga ministri i Arsimit Myqerem Tafaj, gjat takimit me student t Fakultetit t Ekonomis t Universitetit t Tirans, n uorkshopin me tem “Karta e Bolonjs dhe zbatimi i saj n Fakultetin e Ekonomis&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Shqipria shton trupat n Afganistan

Shqipria ka vendosur t shtoj pranin e saj me trupa n Afganistan. Kt e njoftoi dje zv-Kryeministri Gazmend Oketa. Duke folur pr angazhimin e Shqipris pr t plotsuar standartet e krkuara pr antarsim n NATO, zoti Oketa tha se Shqipria do t rris kontributin me nj kompani m tepr n Afganistan dhe por n kua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama