Rezultate te kerkimit per termin: +Kentaki

Total: 177
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.950Z

CNN: Obama fiton Vermontin, Romney Kentakin

(E plotësuar)Rrjeti televiziv CNN, në bazë ta parashikimeve të tij, ka njoftuar se presidenti aktual, Barack Obama, ka fituar zgjedhjet presidenciale në shtetin e Vermontit.Vermonti ka tre vota elektorale dhe vlerësohet të jetë në masë të madhe mbështetës i Obamës.Po sipas parashikimev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.340Z

Romney grumbullon me shume fonde se Obama

Kandidati republikan për president në SHBA, Mitt Romney, arriti të grumbullojë 17 milionë dollarë më shumë për fushatën e tij zgjedhore se presidenti Barack Obama gjatë muajit maj, tregojnë të dhënat zyrtare. Romney arrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.523Z

SHBA, 8 fëmijë humbasin jetënnga zjarri që përfshiu shtëpinë

SHBA - Në Kentaki të Shteteve të Bashkuara të Amerikës tetë fëmijë kanë humbur jetën bashkë me mamanë e tyre, si pasojë e një zjarri që ka përfshirë shtëpinë në Greenville, në zonën rurale t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.976Z

Obama me ushtarët: Al Kaidës i premë kokën

KENTAKI- Presidenti amerikan Barak Obama tha se Shtetet e Bashkuara ia kanë ”prerë kokën” me vrasjen e Osama bin Ladenit, dhe shtoi se Amerika është në rrugë për të mundur këtë grup islamist terrorist. Duke folur në Fort Kempbell në shtetin Kentaki, ku u uroi trupave specia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.260Z

Kentaki, pas 9 vjetesh ekzekutohet i denuari

Per here te pare pas 9 vjetesh, ne shtetin amerikan te Kentakit eshte ekzekutuar nje i denuar me vdekje. 37 vjecari Marko Alen Capman, i akuzuar per nje seri vrasjesh u denua me vdekje pasi pranoi krimet e kryera prej tij dhe ai eshte ekzekutuar pasi ka kembengulur per nje gje te tille v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.976Z

Kentaki te shtena me arme ne kolegj

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave në një kolegj në lindje të Kentakit, në shtetet e Bashkuara të Amerikës. Policia ka arrestuar dy persona, përfshirë dhe atë që ka qëlluar me një pistol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.520Z

Parku Kombëtar Shpella e Mamuthit në Kentaki

Parku Kombëtar Mammoth Cave, Shpella e Mamuthit, është një sistem zgavrash nëntokësore dhe një pjesë e luginës Green River, Lumi i Gjelbër dhe zonës kodrinore në zonën jug-qendrore të Këntakit. Ky është sistemi më i gjatë i shpellave nëntokësore që njihet sot në bot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama