Rezultate te kerkimit per termin: +Kentaki

Total: 177
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.915Z

Obama takim privat me heronjte

Presidenti Obama pritet të takojë ditën e sotme efektivët e Navy Seals, autorë të misionit të vrasjes së Bin Ladenit në Abotabad në Pakistan. Sipas burimeve nga Shtëpia e Bardhë, cituar nga mediat amerikane, takimi do të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.914Z

Obama, takim privat me heronjtë

Presidenti Obama pritet të takojë ditën e sotme efektivët e Navy Seals, autorë të misionit të vrasjes së Bin Ladenit në Abotabad në Pakistan. Sipas burimeve nga Shtëpia e Bardhë, cituar nga mediat amerikane, takimi do të ndodhë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.414Z

Ky akt bamirësie do ju shkrijë zemrat të gjithëve

Një akt mirësjelljeje nga një kamarier në SHBA ka shkaktuar valë në internet. Ridge Quarles, punonjës në një restorant të ushqimit të shpejtë në Kentaki, SHBA, u filmua duke ushqyer një person me aftësi të kufizuar. Ky i fundit nuk ushqehej dot vetë, ndaj Ridge e ndihmoi, pa e ditu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.307Z

SHBA tornado ne jug 70 te vdekur ne tre dite

Janë të paktën 70 të vdekur nga tornadot që kanë goditur në tre ditët e fundit jugun dhe perëndimin e SHBA-ve. Në Alabama viktimat janë 45 gjatë 24 orëve të fundit. Qeveria lokale ka shpallur gjendjen e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.080Z

Mamaja më e  vogël në botë, shtatzënë për herë të tretë

KENTAKI- Mamaja më e vogël në botë është gati të lindë fëmijën e tretë, pavarësisht se mjekët e kanë paralajmëruar se është e rrezikshme për jetën e saj. Stesji Herald, 35 vjecares e cila është e gjatë vetëm 71. 12 cm, i ishte këshilluar të mos lindte fëmijë, megjithatë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.830Z

Kanada, hyjnë në fuqi tarifat e reja për mallrat amerikane

Sot hyjnë të fuqi tarifat e Kanadasë ndaj mallrave amerikane, si reagim ndaj tarifave të reja të administratës së Presidentit Trump për importet kanadeze të çelikut dhe aluminit. Zyra e Kryeministrit Trudeau tha përmes një deklarate se udhëheqësi kanadez, nuk kishte zgjidhje tjetër, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.186Z

SHBA 5 vjecari vret aksidentalisht te motren 2 vjec

Një fëmijë 5 vjecar, i cili po luante me armën e tij lodër, ka qëlluar dhe ka vrarë motrën e tij 2 vjecare. Tragjedia ka ndodhur në Kentaki të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në një konte rurale në Kumbërlend. Vo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama