Rezultate te kerkimit per termin: +Kentaki

Total: 177
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.694Z

Stuhi dhe përmbytje në SHBA, shkatërrohen rrugë dhe ura në Kentaki

Në pritje të pranverës, rrezet e dillellit duken larg në Shtetet e Bashkuara të Amarikës. Shumë vende janë përfshirë nga moti i keq, temepraturat e ulëta dhe stuhitë e shiut e borës. Kentaki në Indiana është goditur më shumë nga rreshjet e mëdha të shiut, ku si pasojë përmbytje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.782Z

SHBA, 17 të vdekur nga moti i keq

Rëndohet bilanci i përmbytjeve të 48 orëve të fundit në shtetet jug-lindore të SHBA. Të paktën 17 viktima janë regjistruar në Tenesi, Misisipi dhe Kentaki, si pasojë e tornadove që kanë përfshirë zonën dhe rrëshqitjeve të tokës. Mijëra janë qytetarët e evakuar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.197Z

Shtohen vetëvrasjet në ushtrinë amerikane

Kentaki -Vetëvrasjet në ushtrinë amerikane duket se po bëhen problem shqetësues. Vetëm gjatë këtij viti, 11 ushtarë kanë vrarë veten në bazën amerikane Fort Kempbel të shtetit federal Kentaki. Agjencitë njoftojnë se në këtë bazë është ndërmarrë gjithçka për t'u konstatuar a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.647Z

SHBA, 8 fëmijë humbasin jetënnga zjarri që përfshiu shtëpinë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO SHBA - Në Kentaki të Shteteve të Bashkuara të Amerikës tetë fëmijë kanë humbur jetën bashkë me mamanë e tyre, si pasojë e një zjarri që ka përfshirë shtëpinë në Greenville, në zonën rurale të Mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.255Z

“SHBA ka arsenal armësh kimike që prej Luftës së Ftohtë”

SHBA - Reporteri i “The Guardian”, Paul Lewis, në një artikull publikuar ditën e djeshme bën me dije se Amerika disponon aktualisht një arsenal armësh kimike, të mbetur që prej kohës së Luftës së Ftohtë në Kantaki dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.631Z

Obama hyn ne histori

Sot në mbrëmje, kur të shpallen rezultatet e zgjedhjeve paraprake në Kentaki dhe në Oregon, Barak Obama do të shpallë fitoren e tij gjatë një fjalimi në Des Moines, në Iowa As në Kentaki dhe as në Oregon, ku fitoren e ka të sigurt, dhe as në Çikagon e tij. So

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.950Z

CNN: Obama fiton Vermontin, Romney Kentakin

(E plotësuar)Rrjeti televiziv CNN, në bazë ta parashikimeve të tij, ka njoftuar se presidenti aktual, Barack Obama, ka fituar zgjedhjet presidenciale në shtetin e Vermontit.Vermonti ka tre vota elektorale dhe vlerësohet të jetë në masë të madhe mbështetës i Obamës.Po sipas parashikimev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama