Rezultate te kerkimit per termin: +Kentaki

Total: 177
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.255Z

“SHBA ka arsenal armësh kimike që prej Luftës së Ftohtë”

SHBA - Reporteri i “The Guardian”, Paul Lewis, në një artikull publikuar ditën e djeshme bën me dije se Amerika disponon aktualisht një arsenal armësh kimike, të mbetur që prej kohës së Luftës së Ftohtë në Kantaki dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.631Z

Obama hyn ne histori

Sot në mbrëmje, kur të shpallen rezultatet e zgjedhjeve paraprake në Kentaki dhe në Oregon, Barak Obama do të shpallë fitoren e tij gjatë një fjalimi në Des Moines, në Iowa As në Kentaki dhe as në Oregon, ku fitoren e ka të sigurt, dhe as në Çikagon e tij. So

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.950Z

CNN: Obama fiton Vermontin, Romney Kentakin

(E plotësuar)Rrjeti televiziv CNN, në bazë ta parashikimeve të tij, ka njoftuar se presidenti aktual, Barack Obama, ka fituar zgjedhjet presidenciale në shtetin e Vermontit.Vermonti ka tre vota elektorale dhe vlerësohet të jetë në masë të madhe mbështetës i Obamës.Po sipas parashikimev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.340Z

Romney grumbullon me shume fonde se Obama

Kandidati republikan për president në SHBA, Mitt Romney, arriti të grumbullojë 17 milionë dollarë më shumë për fushatën e tij zgjedhore se presidenti Barack Obama gjatë muajit maj, tregojnë të dhënat zyrtare. Romney arrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.523Z

SHBA, 8 fëmijë humbasin jetënnga zjarri që përfshiu shtëpinë

SHBA - Në Kentaki të Shteteve të Bashkuara të Amerikës tetë fëmijë kanë humbur jetën bashkë me mamanë e tyre, si pasojë e një zjarri që ka përfshirë shtëpinë në Greenville, në zonën rurale t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.976Z

Obama me ushtarët: Al Kaidës i premë kokën

KENTAKI- Presidenti amerikan Barak Obama tha se Shtetet e Bashkuara ia kanë ”prerë kokën” me vrasjen e Osama bin Ladenit, dhe shtoi se Amerika është në rrugë për të mundur këtë grup islamist terrorist. Duke folur në Fort Kempbell në shtetin Kentaki, ku u uroi trupave specia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.260Z

Kentaki, pas 9 vjetesh ekzekutohet i denuari

Per here te pare pas 9 vjetesh, ne shtetin amerikan te Kentakit eshte ekzekutuar nje i denuar me vdekje. 37 vjecari Marko Alen Capman, i akuzuar per nje seri vrasjesh u denua me vdekje pasi pranoi krimet e kryera prej tij dhe ai eshte ekzekutuar pasi ka kembengulur per nje gje te tille v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama